شلف

15 مورد از شلف های باز

مزایای استفاده از شلف ها در آشپزخانه

شلف های باز یکی از موارد دوست داشتنی و در عین حال نفرت انگیز در منازل می باشند. از یک سو، حالت باز آنها منجر به روشن تر و وسیع تر دیده شدن اتاق گردیده و از سوی دیگر، نبود درب منجر به نشستن گرد و غبار بر روی اشیای داخل آنها می گردد، بنابراین نیازمند نظافت مداوم می باشند.

تجربه اول یک خانم خانه دار از شلف های باز

من نیز از آنها متنفر بودم اما زمانی که به منزل جدید خود نقل مکان کردم، شاهد کابینت های در داری بودم که ظاهر بسیار نامناسبی بر روی دیوار ایجاد کرده بودند. چند روز بعد کابینت را از دیوار جدا کرده و یک میزکار قدیمی را به سه شلف باز تبدیل کردم. باز بودن این شلف منجر شد که ما اشیای ضروری و زیبا را در داخل آن قرار داده و سایر موارد را نیز به افراد نیازمند اهدا کنیم. علی رغم عدم وجود هود در آشپزخانه، مشکلی در تمیز نگه داشتن محتوای شلف ها وجود نداشت. اکنون من زیبایی و مقرون به صرفه بودن شلف های باز را باور می کنم. اگرچه این شلف ها ممکن است برای همه افراد مناسب نباشند، اما در مکان های مناسب یکی از بهترین گزینه ها بوده و منجر به تزئین منزل و دیده شدن اشیای براق و زیبا می گردند.

در ادامه به معرفی ۱۵ نمونه خاص و عالی از شلف های باز میپردازیم که از جنس و طرح های مختلف ساخته شده و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند.

شلف

تصویر بالا: مالک از چوب خام برای ایجاد شلف های باز در پروژه آشپزخانه استفاده کرده است.تصویر میانی: طراح از گیره برای نگه داشتن شلف باز فروشگاه استفاده کرده است. تصویر پایین: در این منزل کل یک دیوار به شلف اختصاص داده شده است که از آن برای قرار دادن وسایل آشپزخانه استفاده می شود.

شلف

من لوله های مسی مورد استفاده در این طرح برای نگهداری شلف های نازک سفید را دوست دارم.

شلف

کابینت های آبی در این آشپزخانه منجر به ایجاد حس صمیمیت در بین شلف ها گردیده اند.

شلف

مورد علاقه ترین شلف های باز که تا بحال اجرا کرده ایم: شلف های شناور نامرئی نیز طرح بسیار زیبایی را به ارمغان می آورند. اگرچه آنها را نمی توان در آشپزخانه استفاده نمود اما برای من یکی از بهترین انواع شلف ها به شمار می روند. قرار دادن آلبوم ها و تصاویر بر روی آنها جلوه زیبایی به اتاق می دهد.

شلف

یک تغییر بزرگ :این آشپزخانه با کابینت های ویکتورین خداحافظی کرده و از شلف های باز بهره مند گشته است که این امر توجه ما را به لیوان ها، فنجان ها، بشقاب ها و کاسه ها بیشتر جلب می کند.

شلف

آشپزخانه ای متفاوت : این آشپزخانه از سنگ صابون، شاخه ها و چوب نجات برای شلف های بالای آشپزخانه استفاده کرده است.

شلف

اگر قصد دارید از شلف های باز استفاده کنید، این شلف های شناور روش مناسبی برای نشان دادن اشیای گران قیمت بدون استفاده از نور می باشند.

شلف

ساده اما شیک : این آشپزخانه از شلف های تمام فلزی و بسیار ساده برند IKEA برای آزاد نمودن فضای دیوار در یک اتاق کوچک استفاده کرده است. این شلف ها با وجود سادگی به دلیل جنس و طرح خود بسیار شیک و قابل توجه اند. از این شلف های کاربردی تقریبا در هر سبک خانه ای میتوان بهره برد.

شلف

ترکیب مدرن و کلاسیک : این منزل نشان می دهد که ضرورتی برای مدرن و مینیمال بودن شلف ها وجود ندارد، آنها را می توان به صورت کلاسیک نیز طراحی نمود. کافیست قاب شلف ها را طرحی انتخاب کنید که کمی سبک قدیمی و کلاسیک دارد.

شلف

سکوی نمایش آثار هنری : شلف های باز در این منزل به عنوان شلف های کاربردی و تزئینی طراحی شده اند و روش مناسبی برای نمایش اشیاء قیمتی می باشد زیرا در ارتفاع بالایی قرار گرفته اند و آب سینک با آنها برخورد نمی کند. این گونه شلف ها علاوه بر آشپزخانه در دیگر اتاق های خانه هم بسیار کاربردی هستند برای مثال میتوانید از یک شلف باز که در بالای سینک دستشویی و یا بالای توالت فرنگی تان برای نمایش وسایلی مانند صابون های تزئینی ، کتاب و مجلات و دیگر وسایل استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه کارایی محیط بلا استفاده در دستشویی را افزایش میدهد بعلاوه با این کار همه را غافلگیر خواهید کرد.

شلف

دلباز کردن فضای آشپزخانه : کابینت های سبز رنگ ستاره های این آشپزخانه می باشند و شلف های باز منجر به احساس وسعت در فضای این آشپزخانه شده اند.

شلف

افزایش فضای کابردی : این خانه گوشه کوچک آشپزخانه را به یک محل نگهداری باریک تبدیل کرده است. همانطور که در بالا گفتیم میتوانید از شلف ها در فضا ها بلا استفاده و غیر منتظره استفاده کنید.

شلف

همیشه متفاوت باشید : این منزل از رنگ مشکی برای تبدیل شلف های باز به پس زمینه ابزارهای آشپزی استفاده کرده است.

مطالب مرتبط