شلف

20 ترفند تزئین طاقچه و شلف کتاب

طراح دکوراسیون منزل خود باشید. در عرض چندین ساعت، شما می توانید طاقچه یا شلف کتاب خود را به یکی از اصلی ترین و زیباترین بخش های اتاق پذیرایی خود تبدیل کنید.

کلاسیک باشید

شلف

امیلی هندرسون ساختاری انگلیسی به این نوع از کتابخانه ها بخشیده و کتابهای مشابه را در یک رده طبقه بندی نموده و چند جعبه سیگار را در کنار کتاب ها قرار می دهد. وی همچنین اشیای عتیقه نظیر تلفن، نگه دارنده کتاب از جنس برنج و یک اسب برنزی را در کتاب کنارها می گذارد. تکیه دادن یک نردبان کتابخانه اگرچه بدون استفاده می باشد، اما منجر به زیبایی هرچه بیشتر کتابخانه می گردد.

طراحی اتاق را جمع بندی کنید

شلف

آنا دونوهه در طراحی طاقچه در این اتاق پذیرایی از گزینه کم زیاد است استفاده کرده است. دو اسب چینی نشانگر مضمون جهانی اتاق هسند و این در حالی است که آینه محدب نیز به زیبایی آن افزوده است.

کاربرد را افزایش دهید

شلف

تقارن و پالت آرامش بخش خاکستری رنگ از جمله موارد کلیدی این اتاق می باشند. جوئل اسناید از طاقچه برای قرار دادن یک تلویزیون صفحه تخت استفاده کرده است و شومینه نیز ظاهر سنتی منزل را حفظ کرده و همچنین محلی برای قرار دادن ابزارآلات در معرض نمایش می باشد.

یک دیوار گالری درست کنید

شلف

طاقچه کم ارتفاع و سقف مرتفع این اتاق فضای فوق العاده ای را برای امیلی هندرسون فراهم آورده است تا اشیای مختلف را در طراحی آن ترکیب نماید. رویکرد غیررسمی وی در دسته بندی اشیا نیز منجر شده است که فرد بتواند به راحتی محل اشیا را تغییر دهد.

مقیاس را در نظر داشته باشید

شلف

سارا ریچاردسون نیز تاج قدیمی بزرگی را از بالای طاقچه آویزان کرده است. لوگوی موجود موجود بر روی تاج نیز سازگاری بسیار خوبی با معماری اسکاتیوبانک داشته و بر روی آن عبارت “قدرت، انسجام، و خدمات” نوشته شده است. رنگ قدیمی و ترک خورده آن نیز سازگاری بسیار مناسبی برای رنگ اتاق داشته و اندازه آن نیز منجر به پر شدن فضا گردیده است.

کتابخانه خود را با کاغذ تزئین کنید

شلف

در این طراحی، ماریکا میر از بافت های بسیاری زیبا برای رومیزی ها، فرش، مبلمان و کتابخانه استفاده کرده است و کاغذ دیواری شکلاتی و کرمی رنگ نیز توجه شما به اشیای موجود بر روی کتابخانه جلب می کند.

فصل ها را جشن بگیرید

شلف

در خانه لیلا پالمر، طاقچه اتاق اولین چیزی است که فرد با وارد شدن به داخل سالن با آن مواجه می شود. بنابراین وی اشیا را به گونه ای بر روی آن تنظیم کرده است که زمان سال را نشان می دهد. لیلا از گل های تازه برای تزئین استفاده کرده و همه روز پیام ها و جملات بسیاری زیبایی را بر روی تخته سیاه می نویسد.

خارج از جعبه تفکر کنید

شلف

زمانی که در حال طراحی یک شلف کتابخانه هستید، اشیای مورد نظر را به شلفیکس محدود نکنید. قاب ها، و اشیای مختلف را می توانید از روی آن آویزان نموده و جلوه های زیبایی را به آنها بیافزایید و در نتیجه با آویزان نمودن اشیا می توانید از شلف برای نشان دادن اشیای بزرگتر نیز استفاده کنید. این اتاق نیز توسط امیلی هندرسون طراحی شده است.

اندکی دور از مرکز باشید

شلف

از سارا ریچاردسون الگو گرفته و اتاق پذیرایی سنتی خود را با آویزان کردن قاب عکس به صورت نامتقارن از بالای شومینه تزئین نمایید. شاخه های بزرگ در این گلدان شرقی منجر به پر شدن فضای خالی گردیده و تعادل ایجاد کرده است.

با رنگ هماهنگ کنید

شلف

رنگ آمیزی داخل کتابخانه به منظور همسان سازی آن با دکوراسیون اتاق منجر به جلوه زیباتری می گردد. برای داشتن ظاهری منسجم، رنگی را از اشیای نزدیک، بالش ها یا فرش انتخاب کرده و آن را در داخل کتابخانه نیز استفاده کنید.

حالت لایه ای ایجاد کنید

شلف

درب فلزی موجود در این خانه روستایی منجر به بافت زیبایی شده است. مجموعه ای از کتب قدیمی، عکس های سیاه و سفید و یک گلدان شیشه ای به همراه چند گل منجر به تکمیل این طرح شده اند. قاب های عکس تصویر زیبایی را بر روی طاقچه ایجاد می کنند و برای زیبایی هر چه بیشتر می توانید آنها را با جهت های مختلف بر روی میز قرار دهید. مجموعه ای از موارد دیگر نظیر یک گلدان کوچک و فانوس نیز به طراحی آن کمک کرده اند.

مقیاس و ارتفاع را تغییر دهید

شلف

به جای قرار دادن موارد به صورت ردیفی بر روی شلف، آنها را به صورت گروه های کوچک دسته بندی نمایید. اشیا با اندازه های مختلف و دارای اندازه ها، رنگ ها و بافت یکسان را ترکیب کنید. همانند امیلی هندرسون از کتاب ها برای زیباسازی شلف و همچنین ترکیب رنگ استفاده کنید.

یک آینه اضافه کنید

شلف

آویزان کردن یک آینه در بالای طاقچه همواره تاثیر بسیار زیبایی دارد. در اینجا، شیری دالگین از یک قاب نیکلی برای ایجاد ظاهر مدرن استفاده کرده است. ارین والنسچ نیز می گوید: “هرگونه قاب زیبا را می توان به آینه تبدیل نمود. به منظور زیباتر ساختن می توانید از آینه های قدیمی استفاده کنید.”

به موقعیت منزل خود ارزش دهید

شلف

در صورتی که مهمان های منزل تابستانی سارا ریچاردسون علاقه ای به آبشار موجود در خانه نداشته باشند، مدل کشتی موجود در طاقچه می تواند توجه آنها را جلب نماید. اگرچه این ترفندی است که بسیاری از طراحان اغلب از آن برای خانه های تابستانی از آن استفاده می کنند، می توان از آن در خارج از خانه نیز استفاده نمود. وسیله ای را انتخاب کنید که تاریخچه منطقه، صنعت و … را نشان داده و آن را با افتخار در معرض نمایش قرار دهید.

علایق خود را در معرض دید قرار دهید

شلف

در اصل، طاقچه یک شلف می باشد و بسیاری از مواقع یکی از مکان های منزل شما به شمار می رود که بیشتر از سایر قسمت ها در معرض دید قرار دارد. افراد علاقمند به عکاسی همواره طاقچه ها را سوژه عکاسی خود می نمایند زیرا بر روی طاقچه ابزارهایی نظیر قاب دوربین های قدیمی، عکس های گرافیکی، کتاب ها و آثار هنری مدرن یافت می شود.

کم زیاد است

شلف

براین پاتریک فلین اعلام کرده است که شومینه را می توان با جزئی ترین تغییر به یکی از نقاط کلیدی اتاق تبدیل نمود. دیوارها دارای مواد گرافیکی هستند که بسیار زیبا به نظر می رسد و منجر به عدم توجه به شومینه می گردند. راه حل: بالای طاقچه را به رنگ خاکستری رنگ آمیزی نموده و دکوراسیون شومینه را محدود کنید.

به طبیعت بازگردید

شلف

دیوید برامستد این کتابخانه سنتی سفید رنگ را با استفاده از چوب های دارای برگی که بر روی میله های فلزی قرار گرفته اند تزئین کرده است. ظاهر ارگانیک چوب و بافت صاف منجر به زیبایی گردیده و همچنین توجه افراد را به شلف جلب می کنند.

ترکیب کنید

شلف

شومینه هایی که دارای بیرون آمدگی از دیوار هستند برای ترکیب با کتابخانه، کابینت یا هر دو مناسب می باشند و این کاری است که آنیسا دارنل در این تصویر انجام داده است. او از ترکیب ارتفاع، رنگ و چارچوب ساده برای ایجاد ظاهری زیبا استفاده کرده است. به منظور جلب توجه به شومینه، او از چوب انبار تزئین شده و فانوس استفاده کرده است.

رنگ آمیزی کنید

شلف

سیستم دهدهی دیویی را فراموش کرده و همانند کورتنی نوووگراتز اجازه دهید رنگ راهنمای شما در چیدن کتاب ها باشد. همچنین با تغییر ارتفاع کتاب ها و تناوب جایگیری افقی و عمودی، وی نوعی ریتم را به طراحی افزوده است.

تک رنگ

شلف

برخی از طراحان همواره از رنگ های تکراری برای ایجاد طرحی چشمگیر استفاده کرده و مقیاس اشیای در معرض نمایش را تغییر می دهند. شلف های معلق منجر شده اند که قفسه کتاب بلندتر از حالت واقعی به نظر برسد. این طراحی توسط آنیسال دارنل انجام گرفته است.

 

مطالب مرتبط