شلف

22 ایده برای تزئین شلف های آشپزخانه های اپن

شلف های باز امروزه در اغلب مکان ها مشاهده می شوند و همه ما به آنها علاقه داریم. بدون شک، این طراحی مزایا و معایب متعددی نیز دارد، اما زمانی که این روش به طور صحیح انجام شود، می تواند منجر به افزایش زیبایی رنگ ها و جلوه در محیطی نظیر آشپزخانه گردد. شلف های باز راه حل مناسبی برای آشپزخانه های کوچک و بزرگ می باشند و منجر به افزایش انرژی آشپزخانه می گردند. این روش همچنین منجر به سهولت پیدا کردن لوازم در آشپزخانه گردیده و فضاهای بدون استفاده را کاهش می دهد. اگر قصد دارید از شلف های باز برای دکوراسیون استفاده کنید، ما ۲۲ ترفند بسیاری عالی را برای شما به ارمغان آورده ایم تا بهترین و زیباترین آشپزخانه شهر را از آن خود سازید.

شلف

تمایز رنگ ها را در نظر بگیرید: اگر دارای کابینت های ضخیم و بزرگی هستید، از یک رنگ برای تزئین آشپزخانه خود استفاده کنید تا طراحی شلوغی نداشته باشد.در عکس بالا شلف ها هم رنگ دیوار هستند اما طرح های روی دیوار با رنگ کابینت های پایین ست شده.

شلف

شیوه قرار دادن اشیا را تغییر دهید: ظروف زیبای خود را در معرض نمایش قرار دهید و به جای قرار دادن آنها بر روی هم می توانید آنها را بر روی لبه قرار داده و به دیواره کابینت تکیه دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها به حد کافی در جای ایمنی قرار دارند، در غیر این صورت ممکن است تکان خورده و بر روی زمین بیافتند. یادتان باشد حتی درآشپزخانه هم در لابلای ظروف از چند وسیله تزئینی هم استفاده کنید.

شلف

از یک رنگ قدرتمند استفاده کنید: آشپزخانه های سفید همواره بسیار مرتب و زیبا به نظر می رسند اما شما می توانید با ترکیب چندین رنگ، روحیه آشپزخانه را تغییر داده و آن را به یک محیط بسیار جذاب تبدیل کنید. برای مثال در این آشپزخانه اگرچه دیوار و پیشخوان به رنگ سفید هستند با این حال با استفاده هوشمندانه از وسایل و ظروف به رنگ های آبی و زرد فضای آشپزخانه کاملا شاد و تازه دیده میشود.یادتان باشد بهتر است از حداکثر دو رنگ استفاده کنید و ترجیحا رنگ های مشابه طیف رنگی مشاهبی داشته باشند . بدین معنا که آبی ها همه در یک طیف رنگی باشند.

شلف

به زیبایی سازماندهی کنید: ظروفی که به طور مرتب از آنها استفاده می کنید را در طبقه های پایین قرار دهید تا به آسانی به آنها دسترسی داشته باشید. بشقاب ها، کاسه ها، فنجان ها و … در این رده قرار می گیرند. اگر کاربرد آشپزخانه خود را تغییر دهید، زیبایی آن نیز افزایش خواهد یافت.

شلف

از آثار هنری استفاده کنید: شما می توانید آثار هنری را نیز بر روی شلف ها و پشت ظروف قرار دهید. این روش برای گسترش عمودی شلف ها نیز مناسب می باشد و در طبقه هایی که ظروف کم ارتفاع نظیر فنجان یا ماگ قرار داده اید، استفاده از آثار هنری بسیار زیبا می باشد.

شلف

شلف های خود را با دقت انتخاب کنید: اگر از شلف های فلزی استفاده می کنید، می توانید از صفحه ها یا شلف های کوچکتر استفاده کرده و مواردی نظیر نمک، فلفل و … را بر روی آنها قرار دهید. فضای کشوها را با فویل های آلومینیومی یا پلاستیکی اشغال نکنید، بلکه آنها را با اشیای زیبا تزئین کنید.

شلف

کتاب ها: آشپزخانه یک مکان بسیار پرکاربرد می باشد. شما می توانید یکی از شلف های باز را به کتاب های آشپزی اختصاص دهید تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته و غذاهای مورد علاقه خود را بدون معطلی تهیه کنید. این امر منجر به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه می گردد.

شلف

صمیمیت طبیعی را به آن بیافزایید: استفاده از چوپ یا سایر موارد صمیمی منجر به زیباتر دیده شدن آشپزخانه می گردد. اگر شلف های شما سفید هستند، می توانید از سبد یا کاسه های چوبی برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی استفاده کنید.

شلف

شلف های رنگارنگ: این آشپزخانه نمونه فوق العاده ای از شلف های رنگارنگ می باشد. رنگ منجر به ایجاد اتحاد و یکپارچگی در آشپزخانه می گردد.

شلف

آنها را بر روی هم قرار دهید: اگر ظروف شما یک رنگ هستند، یکی از روش ها برای زیباتر ساختن آنها، قرار دادن ظروف بر روی یکدیگر می باشد. شما می توانید ظروف را تا رسیدن به کف شلف بالایی بر روی هم قرار دهید. همچنین برای جلوه دادن به ظروف، ضروری است که ظروف بر هم قرار گرفته را در کنار هم بگذارید و فاصله بسیار کمی بین آنها وجود داشته باشد.

شلف

یک مضمون ایجاد کنید: از آنجایی که مواردی که بر روی شلف ها قرار داده اید، همواره در دید عموم افراد می بشند، ضروری است که ترکیب آنها نیز جلوه زیبایی داشته باشد. بنابراین مضمونی نظیر ظروف رنگی، ظروف عتیقه، فنجان ها و … ایجاد نموده و آنها را بر اساس مضمون طبقه بندی کنید.

شلف

ترکیب کنید: ترکیبی از کابینت های باز و بسته گزینه بسیار مناسبی برای نمایش اشیای مورد نظر و همچنین پنهان کردن مواردی که نمی خواهید دیده شوند، می باشد.

شلف

پر کنید: قرار دادن تعداد زیادی اشیای ریز در کنار یکدیگر منجر به بی نظمی می گردد. زمانی که قصد دارید شلف ها را تزئین نمایید، سعی کنید از اشیای بزرگ استفاده کنید. بنابراین، همواره برای پر کردن فضاهای منفی و ایجاد جلوه های خاص، از اشیای بزرگ استفاده کنید.

شلف

تعادل ایجاد کنید: تقارن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین همواره آیتم های مشابه را در سمت های مختلف آشپزخانه تکرار کنید. همچنین، اگر قصد دارید شلف های باز را با برداشتن درب های کابینت های موجود ایجاد کنید، سعی کنید پشت شلف ها را با رنگ تیره رنگ آمیزی نمایید تا ظروف ظاهر زیباتری داشته باشند.

شلف

خنثی بهترین می باشد: مرتب نمودن شلف ها زمانی بسیار چشمگیر می باشد که ظاهر خنثی داشته باشند، زیرا این امر منجر به عدم بی نظمی آنها می گردد. در صورت امکان از رنگ های گرم نظیر خاکستری و قهوه ای استفاده کرده و در کنار آنها از فلزات و قطعات چوبی نیز بهره مند شوید.

شلف

با ترکیبات بازی کنید: اغلب ما در اولین بار نمی توانیم بهترین تزئین و دکوراسیون را ایجاد کنیم. بنابراین ضروری است که با ترکیب بازی نموده و تغییراتی را اعمال کنید تا بتوانید به یک طراحی رضایت بخش دست یابید.

شلف

از ظروف چینی هم استفاده کنید: شما قصد دارید که شلف ها حتی زمانی که بسیاری از ظروف شما در داخل دستگاه ظرفشویی هستند، نیز زیبایی خود را حفظ کنند. بنابراین از ظروفی که کمتر استفاده می کنید، نیز در داخل شلف ها استفاده نمایید.

شلف

به دقت مرتب کنید: صرف نظر از کتب آشپزی کم یا زیاد، شما باید آنها را در مکان هایی دور از محل های آشپزی نگهداری کنید. شلف مرتفعی را برای ذخیره و نگهداری کتاب های خود انتخاب کنید. شما همچنین می توانید آنها را بر اساس رنگ تقسیم بندی کنید.

شلف

کلکسیون خود را مرتب کنید: مرتب نمودن محل نگهداری حبوبات و ادویه ها بسیار دشوار می باشد اما به خاطر داشته باشید که همواره ظروف ادویه را تغییر دهید. ضروری است که ظروف قدیمی را حذف نموده و از شیشه های براق برای نگهداری ادویه جات استفاده کنید.

شلف

از ارتفاع کم استفاده کنید: ضرورتی برای شلف های مرتفع وجود ندارد. از شلف های کتاب، چرخ دستی بارها و … نیز می توانید برای افزایش فضای ذخیره استفاده کنید اما اطمینان حاصل کنید که آنها دارای ظاهر زیبایی هستند.

شلف

مضمون را حفظ کنید: اگر تعداد اعضای خانواده کم است، اجازه دهید که زیباترین اشیای آشپزخانه در محیط پذیرایی نیز قابل دسترسی باشند. اما نگران نباشید. در صورتی که همه موارد به طور مرتب سازماندهی شوند، افراد آنها را به عنوان یک شیوه طراحی مناسب قلمداد خواهند کرد.

شلف

دیوارپوش ها را در معرض نمایش قرار دهید: شلف های باز برای نمایش دیوارپوش ها بسیار ایده آل می باشند.

مطالب مرتبط