شلف

25 استفاده مختلف از شلف ها در خانه

سازماندهی فضای منزل کار بسیار دشواری می باشد. اما خوشبختانه تزئین آن بسیار لذت بخش است. بنابراین امروز قصد داریم ایده های سازماندهی برای تزئین منزل را برای شما به ارمغان بیاوریم. استفاده از شلف های باز آسان بوده و اغلب ارزان قیمت می باشند و در نتیجه می توانید به راحتی آنها را در فضای خود استفاده کنید. نه تنها شما می توانید خودتان به تنهایی آنها را نصب کنید، بلکه می توانید از راه حل های مختلفی استفاده نموده و آنها را در انواع مکان های مختلف به کار ببرید. در ادامه شما را با ۲۵ ایده مختلف آشنا خواهیم کرد تا با بررسی آنها، نوع مورد علاقه خود را برگزیده و در منزل خود استفاده کنید.

اتاق پذیرایی

شلف

کلکسیون های خود را در معرض نمایش قرار دهید: شلف های معلق برای نشان دادن کلکسیون ها بسیار فوق العاده می باشند. همچنین آنها با دیوار ترکیب شده و اشیای تزئینی شما را در کانون توجه قرار می دهند.با این روش میتوانید کلکسیونی از اشیا مورد علاقه و با ارزش خودتان را به نمایش عموم بگذارید.

شلف

کتابخانه راه پله: یکی از زیباترین مشخصه های این کتابخانه های سفید رنگ، تنوع آنها می باشد. آنها را می توانید به صورت گروهی یا تکی استفاده نموده و همچنین برای انواع دکوراسیون مناسب می باشند اما بهترین راه استفاده از آنها ترکیب کتاب ها با دیگر وسایل تزئینی مانند گلدان ها  ، مجسمه ها و تابلو های کوچک است .بهترین ویژگی این شلف ها این است که خود بسیار ساده و خنثی هستند و هر چیزی را بر روی آنها بگذارید به خوبی جلوه میکند.

شلف

کتاب ها و مجلات را نشان دهید: از ایده این شرکت طراحی و معماری با رنگ آمیزی شلفیکس های عکس به منظور تناسب با دیوارها استفاده کنید. شما می توانید تمام کتاب ها، مجلات و همچنین آثار هنری را در معرض نمایش قرار دهید. بهترین بخش این است که تمام موارد همواره در دسترس بوده و به راحتی می توانید مکان آنها را تغییر دهید. رمز زیبایی این طراحی این است که رنگ شلف تقریباً مشابه رنگ دیوار ها است و به همین دلیل تقریبا دیده نمیشود و این حس را میدهد که وسایل معلق بر روی دیوار قرار گرفته اند

شلف

شلف لوله ای: آیا باور می کنید که این نوع از شلف را نیز می توانید به تنهایی بسازید. صرفا کافی است در مورد ایجاد سوراخ های متعددی بر روی دیوار تصمیم بگیرید. این مدل یک شلف ثابت است که به دیوار متصل شده پس قبل از انجام هر کاری از مناسب بودن جای آن مطمئن شوید.

شلف

درب دارای شلف: اگر شما درب بزرگی بین دو اتاق دارید، می توانید شلف هایی را به آن اضافه کنید. شما همچنان می توانید از آن در برای ورود و خروج استفاده کرده و در عین حال نیز کتاب ها و آثار هنری متعددی را بر روی آن قرار دهید.

شلف

داخل دیواری های کاذب: اگر شما دارای طاقچه یا محل های کوچکی در هر یک از طرفین شومینه یا پنجره هستید، می توانید از آنها برای ایجاد شلف های آویزان استفاده کنید. آنها بسیار گران قیمت تر از ساختار واقعی خود به نظر می رسوند.

همچنین سازگاری رنگ آنها با دیوار نیز منجر به زیبایی هر چه بیشتر آنها می شود. این سازه ها معمولا باید توسط یک متخصص و افراد ماهر انجام شود .

شلف

یک دفتر کامل بر روی دیوار: اگر شما یک اتاق مستقل ندارید، اما به ایجاد فضایی برای کار نیاز دارید، شما می توانید دیوار اتاق پذیرایی خود را به یک محل کار تبدیل کنید. در صورت استفاده از طراحی عمودی، شما شاهد فضای بسیاری خواهید بود. در این روش بهتر است از کمترین رنگ استفاده کنید و شلف ووسایل روی آن را ترجیحا همرنگ دیوار ها انتخاب کنید تا از شلوغی و نامنظمی اتاق تا جای ممکن جلوگیری کنید.

شلف

کتاب های خود را شناور سازید: یکی از دیوارها را به کتابخانه اختصاص دهید. شلف های معلق می توانند تمام کتاب های شما را بدون اشغال فضای زیاد، سازماندهی کنند تنها باید از استحکام و امنیت آنها کاملا مطمئن شوید و در دو طرف هر طبقه گیره هایی برای جلوگیری از ریزش کتاب ها قرار دهید.

شلف

کوتاه و بلند: شلف هایی با ارتفاع ها وطول های مختلف را ترکیب کرده و آثار هنری را در پشت آنها قرار دهید تا ظاهر زیبایی ایجاد کنید. این مدل خصوصا اگر از شلف ها تنها به عنوا المان تزئینی استفاده میکنید بسیار مناسب است .

شلف

یک دیوار گالری ایجاد کنید: از شلف های باریک برای نمایش کلکسیون ها و اشیای زیبا استفاده کنید.

آشپزخانه

شلف

آبدارخانه کاشی: اگر قصد دارید از شلف برای آشپزخانه یا آبدارخانه خود استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید لوازم آشپزی، غلات و میان وعده ها را در ظروف ساده ای قرار دهید. شما نمی خواهید که خانه تان همانند یک فروشگاه با جعبه های رنگی باشد.

شلف

قفسه پاستل رنگ آمیزی شده: شارژها، پلاترها و سینه ها را بر روی یک قفسه پاستل رنگ آمیزی شده قرار دهید.

مطالب مرتبط