30 طراحی خلاقانه شلف کتاب

اگر به کتاب علاقه نداشته و یا اهمیتی برای کتابخانه ها قائل نیستید، این مقاله را نخوانده کنار نگذارید. ابتدا در مورد آن تفکر کنید. اتاقی پر از کتاب چه تصوری می تواند القا کند؟ این نوع از اتاق ها منجر به باهوش تر به نظر رسیدن شما می گردد.

اطمینان حاصل کنید که کتاب های پیشرفته ای نظیر فیزیک کوانتوم، ریاضی پیشرفته یا علوم اعصاب را در کتابخانه خود قرار دهید. البته شایان ذکر است که ممکن است فردی وارد اتاق شما گردیده و به این موضوعات علاقه داشته و سوالاتی را از شما جویا شود. نگران نباشید. شما می توانید یک مکالمه نمادین با گوشی خود داشته باشید تا فرد موضوع را فراموش کند.

اکنون که به اهمیت داشتن کتابخانه پی بردید، بیایید به برخی از طراحی های خلاقانه موجود بپردازیم.

شلف کتابخانه نامرئی

شلف شلف

این کتابخانه که قادر است ۱۵ پوند کتاب را بر روی خود جای دهد، به راحتی به دیوار نصب شده و کتابخانه ای نامرئی را برای شما به ارمغان می آورد. بیشینه ارتفاع نصب ۱۶ اینچ می باشد. تمام لوازم مورد نیاز به همراه این شلف عرضه شده و تنها چیزی که نیاز دارید یک پیچ گوشتی می باشد. این شلف که Conceal Bookshelf نام دارد جوایز متعددی را به خود اختصاص داده و بسیار تخیلی و الهام بخش می باشد.

شلف لوله ای صنعتی

شلف

این نوع از کتابخانه از لوله های آهنی ساخته شده است و منجر به ایجاد حس تاریخی در فضا می گردد.

Cutshelves

شلف شلف

این راه حل بی همتا به شما کمک می کند تا در هنگام شب بدون بیدار کردن خانواده، کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید.

Malagana: کتابخانه تعادلی

شلف

به دلیل داشتن ماژول های کنسولی که بر روی هم و با زاویه ای خاص قرار گرفته اند، Equilibrium یکی از ابزارهایی است که منجر به جلب توجه افراد با ایجاد شگفت زدگی می گردد. اگرچه ساختار آن به صورت معلق می باشد، این شلف می تواند بیش از ۱۲۰ پوند وزن را تحمل کرده و ماژول های مختلف آن نیز به شما امکان نگهداری کتاب و مجلات را فراهم می آورند و نیازی به قرار دادن پایه نگه دارنده در مقابل کتاب ها وجود ندارد.

شلف فنجان چای

شلف

یک فنجان چای و یک مطالعه عالی سازگاری خوبی با یکدیگر دارند و این امر منجر به علاقمندی به این نوع از شلف ها می گردد.

خوانده شده/خوانده خواهد شد

شلف

روش ساده تقسیم بندی کتاب ها بر مبنای “خوانده شده” و “خوانده خواهد شد” نیز ترفند مناسبی می باشد. زمانی که به یک کتابخانه عادی نگاه می کنیم، ما مجموعه ای از کتاب های خسته کننده را مشاهده می کنیم که در کنار یکدیگر گم شده اند. حتی زمانی که فردی کتابی را به منظور مطالعه در آینده خریداری می کند، بعد از مدتی کتاب در بین کتاب های دیگر قرار گرفته و فراموش می شود.

Booktree

شلف

اگر شما روحیه رمانتیکی داشته و به مطالعه در پارک در فصل تابستان علاقه دارید، شلف های Booktree می توانند این حس را برای شما به ارمغان بیاورند.

Bookworm Shelf

شلف

این شلف که توسط ران آراد طراخی شده است ترکیبی از خلاقیت و فناوری می باشد. این کتابخانه دارای طراحی موجدار بوده و شکل آن بدون آسیب به قدرت و کاربرد تغییر یافته است. این کتابخانه از جمله بهترین و جنجالی ترین کتابخانه های موجود به شمار می رود.

تیک

شلف

نماد “تیک” که ما همواره از آن به منظور نشان دادن اهمیت یا صحت یک موضوع یا جمله استفاده می کنیم، به عنوان طراحی این کتابخانه به کار برده شده است.

K Workstation

شلف

این طراحی از درخت های بامبو به منظور ایجاد فضا استفاده کرده است. ساختار خمیده و منحنی نیز منجر به افزایش فضای داخل این شلف گردیده است. سهولت نصب و امکان جدا نمودن بخش های مختلف، از جمله ویژگی های این شلف به شمار می روند.

Bookseat

شلف

این طراحی نشانگر یک کتابخانه ساده ای است که می توان آن را به راحتی به یک صندلی تبدیل نمود. طراحی خلاقانه آن واکنشی برای ایجاد ساختاری چند منظوره در زندگی شهری می باشد. این طراحی به عنوان یکی از ده مورد برتر در نمایشگاه بین المللی طراحی تورنتو در سال ۲۰۰۸ انتخاب شد و جایزه بهترین طراحی را در نمایشگاه بین المللی مونترال به خود اختصاص داد.

کتابخانه Kulma

شلف

این کتابخانه که نام آن در زبان فنلاندی به معنای گوشه می باشد، به منظور پر کردن گوشه های بلااستفاده در سالن ها و اتاق ها به کار برده می شود. ایده اصلی آن استفاده از فضاهای موجود در گوشه ها می باشدو

Letterkast

شلف

هیچ چیزی بهتر از نامه حس خواندن را نشان نمی دهد و این طراحی نیز آن بهره مند شده است.

CTline

شلف

از زاویه ای خاص، این ساختار هیچ شباهتی به شلف ندارد اما بسیار مینیمالیست می باشد. از آنجایی که این شلف ها به صورت مورب ساخته می شوند، شما می توانید کتاب ها را صرفا از یک سمت مشاهده کنید.

Tatic

شلف

ترکیب یک صندلی راحتی و یک قفسه کتاب منجر می شود که بدون بلند شدن از سرجای خود به کتب مختلف دسترسی داشته باشید.

کتابخانه خود را مطالعه کنید

شلف

این طراحی که از جمله برترین طراحی ها در نمایشگاه Young & Design 2010 بود و همواره منجر به یادآوری کتاب هایی می گردد که باید خوانده شوند.

تقسیم کننده اتاق

شلف

تقسیم کننده از جنس LDF به همراه صندلی و میز کناری. این طراحی دارای کاربردهای متعددی می باشد. شلف های زاویه ای مانع از افتادن صندلی ها گردیده و همچنین امکان جستجو بین کتابها را تسهیل می کنند.

شلف Equation

شلف

شلف Equation ایده ساده ای برای تقسیم بندی و اولویت بندی می باشد و شما می توانید کتاب هایی که به طور مداوم از آنها استفاده می کنید را در دسترس قرار دهید.

شلف کتاب رویایی

شلف

رویاپردازی یکی از اقداماتی است که ما همه روزه آن را انجام می دهیم اما بسیاری از ما وقتی را برای آن اختصاص نمی دهیم. با استفاده از این کتابخانه می توانید زمانی را برای رویاپردازی سپری کنید. این طراحی خاطرات و رویاهای شما را زنده می کند.

شلف اوساما

شلف

شلف اوساما نوع دیگری از شلف ها می باشد که توسط دریپتا روی طراحی شده است.

Wha Cabinet

creative-bookshelves (21)

شلف

اگر هر موقع که سوالی داشته باشیم یک علامت سوال در بالای سر ما ایجاد شود چه اتفاقی رخ می دهد؟ این دقیقا چیزی است که این طراحی برای اتاق ما به ارمغان می آورد.

کتابخانه گربه

شلف

این کتابخانه برای دارندگان گربه مناسب می باشد. ماژول ها رنگ آمیزی نشده اند و در نتیجه منجر به جلب توجه گربه ها می گردند. رنگ آمیزی منجر به لغزش پنجه های گربه می گردد. این شلف دارای دو سبد برای گربه می باشد که یکی از آنها در بالا بوده و برای گربه های بزرگتر تعبیه شده و دیگری در پایین قرار دارد.

شلف اسکیت برد

شلف

شلف اسکیت برد از جمله طراحی هایی است که همه علاقمندان اسکیت برد از آن لذت می برند. این شلف برای دانش آموزان و کودکان عالی می باشد و فضای کافی برای کتاب ها و اشیا را فراهم می آورد.

نردبان کتابخانه

شلف

یک شرکت معماری مستقر در لندن، این ایده زیبا را برای حل مشکل ذخیره کتاب ارائه داده و اتاق زیر شیروانی را به یک کتابخانه زیبا تبدیل کرده است.

Pulseline

شلف

منبع الهام این طراحی شکل ضربان قلب می باشد. شلف یک دیوار هنری است که برای نمایش مجلات و موارد کوچکتر بسیار مناسب می باشد. گوشه های آن به گونه ای طراحی شده اند که دارای رنگ فلئورسنت بوده و در مقابل نور ماورابنفش ظاهر زیبایی را فراهم می آورند.

کتابخانه Yule

شلف

کتابخانه چوبی برای افرادی هستند که به افزودن شلف های جدید به اتاق خود نیاز داشته و یا قصد دارند فضای محل زندگی خود را افزایش دهند. این طراحی اتاق را در بالا سازماندهی می کند.

کتابخانه های کنسول

شلف

کتابخانه و یک نیمکت بسیاز زیبا می باشد. یکی از کتاب های مورد علاقه خود را برداشته و در حالت راحت به مطالعه آن بپردازید.

کتابخانه از جنس ونگه

شلف

این قفسه کتاب از جنس ونگه بوده و با ۱۲ میخ متصل شده است. این میخ ها جداشدنی بوده و می توان آن را در مکان های مختلف نصب نمود. کتاب ها بر روی یک پلیت چوبی کوچک قرار می گیرند بنابراین آسیبی به صفحات کتاب نیز وارد نمی شود. پلیت ها متحرک بوده و در نتیجه می توانید کتاب ها با اندازه های مختلف را نیز مرتب کنید.

مطالب مرتبط