فضا سازی درخانه

فضاسازی خلاقانه در دکور منزل

راحتی، زیبایی و جاداری خانه­ ها مهم­ترین اصولی هستند که ما قبل از سکونت در خانه باید آن­ها را بررسی کنیم. ایده­های فراوانی برای طراحی دکور خانه­ها وجود دارد که با توجه به سلیقه ­های متنوع صاحب­خانه ­ها پیاده­ سازی می­شود. همه­ ی این ایده ­ها یک سری اصول اولیه دارند که افراد تنها با اضافه کردن جزئیات به آن­ها چیدمان­های متفاوتی خلق می­کنند. به کمک یک طراح حرفه­ای می­توانید به فانتزی­های خود جامه­ ی عمل بپوشانید. اتاق فرزندتان را شبیه به دنیای کودکانه­اش بچینید و اتاق خودتان را طوری طراحی کنید که بعد از یک روز پرکار به شما آرامش دهد. اجازه بدهید کمی بیشتر وارد جزئیات شویم.

فضا سازی درخانه

شلف­

حتما به یاد دارید که خیلی قدیم­ها در دیوارها طاقچه هم وجود داشت. کمی که گذشت در خانه­ های کودکی ما دیگر خبری از طاقچه نبود و قاب عکس­های مختلف تزئین دیوار بودند. امروز باز طاقچه­ ها با شکل و شمایلی متفاوت دوباره در خانه­ ها ظاهر شده­اند و ما آن­ها را به عنوان شلف می­شناسیم. شلف­ها به سادگی طاقچه ­ها نیستند، طرح­های مختلفی دارند که همین موضوع باعث می­شود که در طراحی دکوراسیون منحصر به فرد شما کمک­کننده باشند. شما می­توانید هر چیزی را داخل شلف­ها قرار دهید؛ از کتاب­ بگیر تا گلدان و حتی بعضی از وسایل افراد خانواده.

فضا سازی درخانه

شلف­ها می­توانند یک هارمونی جذاب برای خانه­ی شما ایجاد کنند. بستگی به سلیقه­ ی شما دارد. مثلا من عاشق موسیقی هستم و شلف­هایی شبیه عکس­های زیر به شدت مرا جذب می­کنند. به این فکر کنید که چه چیزهایی به شما آرامش می­دهد، همین الهامی است برای ایده­های نو.

فضا سازی درخانه
فضا سازی درخانه
فضا سازی درخانه
فضا سازی درخانه

شلف­های طبیعی نیز به خانه­ی شما طراوت و تازگی می­بخشند. مثلا شلفی که از جنس تنه­ی درخت باشد و روی آن با گل­های خشک­ شده یا درختچه­ ها کوچک تزئین شده باشد نمای زیبایی به دیوار کنار تراس می­دهد.

فضا سازی درخانه

شلف­ها برای پر کردن فضاها گزینه­های مناسبی هستند. اگر خانه ­ی شما فضای زیرپله دارد می­توانید با نصب شلف­ از آن به خوبی استفاده کنید. شلف­ها در دیوار کنار پله هم کارآمد هستند و می­توانید آن دیوار را به کتابخانه تبدیل کنید.

فضا سازی درخانه
فضا سازی درخانه

حالا که صحبت از پله شد بگذارید درباره­ی پله­های کشویی هم صحبت کنیم. شما می­توانید مانند تصویر پله­های خانه­تان را به یک انبار کوچک برای وسایلتان تبدیل کنید. اگر پله­ها در ورودی خانه­تان باشد، با کشویی کردن آن­ها جاکفشی تازه­ای خواهید داشت.

 

فضا سازی درخانه

نوع دیگری از شلف­ها وجود دارند که کاربردی و ساده هستند،شلف­های مخفی. این شلف­ها بسیار کم هزینه هستند چون قرار نیست به چشم بیایند و به همین خاطر لازم نیست نما داشته باشند. تنها کافی است مانند تصویر زیر آن­ها را به دیوار پیچ کنید.

 

فضا سازی درخانه

میزها و عسلی­های خانه­ی شما محل خوبی برای قرار دادن اشیاء است. می­توانید وسایلی که استفاده­ی زیادی دارند را داخل آن­ها قرار دهید تا هم دم دست باشند و هم نظم داشته باشند.

 

فضا سازی درخانه

هدف ما از نوشتن این مقاله­ها تنها ایجاد جرقه در ذهن شماست تا با ذهن خلاق خودتان دکوراسیون منزلتان را طراحی کنید. ذهن خود را باز بگذارید. هر ایده­ای می­تواند عملی شود؛ به خودتان اعتماد کنید.

مطالب مرتبط