شلف

8 ایده زیبا برای شلف های شناور

با استفاده از شلف های شناور چند منظوره، فضاهای ذخیره سازی و نمای زیبایی ایجاد کنید.

شلف های شناور ـ که بدون قلاب های مرئی به دیوار وصل می شوند ـ صاف، شیک و چندمنظوره می باشند. علاوه بر پرکردن یک گوشه یا تزئین نمودن فضای محل کار، شلف های شناور یکی از ابزارهای پرکاربرد در منزل هستند که اغلب دست کم گرفته می شوند. در اینجا به هشت روش استفاده از شلف های شناور به همراه نکاتی برای آویختن آنها اشاره خواهیم کرد.

در مقابل یک پنجره:

آیا به دنبال افزایش فضای آشپزخانه خود هستید، اما فضای کافی بر روی دیوارها ندارید؟ شلف های شناور راه حل مناسبی برای شما می باشند ـ برخلاف کابینت ها، شلف های شناور می توانند بدون مسدود کردن پنجره ها منجر به افزایش فضا گردند. نصب شلف های شناور در مقابل چندین پنجره در صورتی که پنجره ها عرض کمی داشته و شما بتوانید پایه هایی را بین پنجره ها قرار دهید، به هیچ عنوان دشوار نمی باشد. چندین پنجره که در کنار یکدیگر و بدون دیواری در بین آنها قرار گرفته اند اندکی دشوار می باشند و باید از یک فرد متخصص نحوه ایجاد پایه نگهدارنده را جویا شوید.

شلف

بعد از نصب شلف، با استفاده از شیشه های براق می توانید میزان نور آفتاب ورودی به داخل را نیز افزایش دهید.

پر کردن یک گوشه:

شلف

شما می توانید گوشه هایی که دارای ساختار غیرمعمولی هستند را با استفاده از شلف های شناور پر کرده و ظاهر زیبایی ایجاد نمایید. این روش یکی از بهترین روش ها برای مدیریت قوس ها و انواع گوشه ها می باشد که دارای شکل و ساختار غیرعادی بوده و نمی توان از اسباب و اثاثیه منزل برای پر کردن آنها استفاده نمود.

تغییر چینش:

شلف

شما می توانید جایگیری شلف های موجود در سمت چپ و راست دیوار را به منظور دستیابی به ظاهری جدید و غیرمتقارن تغییر دهید.  فاصله های دوبرابر در شلف های افست برای نشان دادن موارد درازتر مناسب می باشند.

اطراف گوشه:

شلف

از شلف های شناور برای ظاهری مدرن و زیبا در اطراف گوشه ها استفاده کنید. این روش به فضای بیشتری نیاز ندارد. توجه داشته باشید که شلف های شناور سنگین و دارای طرح های خاص باید توسط افراد متخصص نصب شوند.

دراز و باریک:

شلف

از شلف های دراز برای چرخاندن اشیا و آثار هنری استفاده کنید. در فضای موجود در اینجا، سه شلف شناور هم راستای خطوط میز زیرین هستند که منجر به ظاهری مرتب می گردند.

تزئین با چوب پنبه:

شلف

با قرار دادن تخته های چوب پنبه در فضای بین پایین ترین شلف شناور و سطح میزکار، طراحی جالبی ایجاد کنید. در این فضا، سه لامپ آویز منجر به روشنایی محل کار می شوند و نورپردازی در زیر شلف نیز در این نوع طراحی جالب می باشد.

یک محل ذخیره باریک ایجاد کنید:

شلف

با آویزان کردن یک ردیف عمودی شلف های شناور، از فضای باریک دیوار به نفع خود استفاده کنید. از این محل می توانید برای قرار دادن کتاب های خود استفاده کنید.

شما همچنین می توانید با نصب یک ردیف شلف شناور در بالای یک بار کوچک، قدرت و دوام آن را افزایش دهید. در اینجا بطری ها بر روی گاری قرار گرفته و لیوان ها در بالا قرار می گیرند.

ترکیب:

شلف

در دسترس قرار دادن ابزارهای پرکاربرد آشپزخانه با قرار دادن آنها بر روی شلف های شناور بسیار زیبا و شیک می باشد. شلف ها را با سایر وسایل آشپزخانه خود ترکیب کرده و از رنگ های مختلف برای ست کردن آنها استفاده کنید.

نکات نصب:

شما باید تجربه افتادن شلف را داشته باشید تا به اهمیت نصب صحیح آن پی ببرید. در اینجا به روش نصب صحیح آن اشاره خواهیم کرد.

  • از یک تراز برای پیدا کردن یک دیوار صاف در محلی که قصد دارید شلف را نصب نمایید، استفاده کنید.
  • از یک مداد برای علامت گذاری محل نصب استفاده کنید. سپس از یک تراز برای تعیین صافی محل نصب بهره بگیرید.
  • اگر آنها را به دیوار متصل نمی کنید، توصیه می شود از قلاب استفاده نمایید. قلاب ها بر اساس وزنی که می توانند تحمل کنند رده بندی می شوند. سعی کنید قلابی را انتخاب کنید که قادر است وزنی بیش از میزان وزن مورد نظر شما را تحمل کند.
  • انواع مختلفی از قلاب ها وجود دارند و معیارهای مختلفی برای انتخاب قلاب مناسب وجود دارد. به منظور اطمینان از انتخاب قلاب مناسب، پروژه خود را با ابزارفروش در میان گذاشته و نوع دیوارها (گچ، دیوار گچی، آجر و ….) و مواردی که قصد دارید بر روی شلف ها قرار دهید را برای وی توضیح دهید.

مطالب مرتبط