شلف

نکاتی برای تزیین کردن شلف ها

همه ما در خانه وسایلی خاص داریم که نمیدانیم چطور آنها را به نمایش بگذاریم . دانستن اینکه آنها را در ترکیب با چه وسایلی بکار ببریم ، در کجا قرار دهیم و چگونه نصب کنیم همگی به شما کمک میکند شلف و یا قفسه خود را مانند یک طراح حرفه ای بچینید در ادامه به تمام این سوالات پاسخ های دقیق و واضح میدهیم و به شما کمک میکنیم از تزیین قفسه هایتان لذت ببرید .

داستان خودتان را تعریف کنید :

شلف

 

مهم ترین نکته ای که در هنگام تزیین شلف ها و حتی هر جای دیگر خانه باید به آن دقت کنید این است که سعی کنید ترککیب وسایل تان نشانگر شخصیت ، داستان و علایق خودتان باشد . در تزیین شلف ها از وسایلی که عاشقشان هستید استفاده کنید بااین کار بطور اتوماتیک تمام وسایل حول یک تم میچرخند و با هم ست میشوند .

حتی اگر سلیقه تان همه چیز پسند هم باشد با رعایت هماهنگی یک المان میتوانید ترکیب خود را حرفه ای و بدون نقص کنید . المان های هماهنگی میتوانند رنگ اشیا ، طرح آنها و یا حتی تم آنها باشد برای مثال میتواند تم مسافرت یا وینتج (قدیمی) داشته باشد.

از ارتفاع های مختلف استفاده کنید :

شلف

 

یادتان باشد برای زیبا تر شدن یک تزیین ترکیب اشیا باید اتفاقی و طبیعی به نظر بیایند نه اینکه تمام اشیا از یک جا و به صورت گروهی خریداری شدند .برای بدست آوردن یک ترکیب طبیعی ز وسایل با ارتفاع های مختلف استفاده کنید در واقع هنگام تزیین همواره یک مثلث فرضی در ذهن داشته باشید در این مثلث اشیا کوتاه پایه مثلث و اشیا بلند وک مثلث را تشکیل میدهد (در این تصویر گل های داخل گلدان نوک مثلث هستند.)

اگر ترکیب تان بی روح و یکدست دیده میشود یک شیء بلند را در کنار آنها بگذارید .

از بافت های مختلف استفاده کنید :

درست مانند دکوراسیون داخلی منزل تان که از وسایل با جنس های مختلف تشکیل شده وسایل روی شلف تان هم باید از وسایل با بافت ها و جنس های مختلف باشد . برای راحت تر شدن قصیه سعی کنید همیشه از این ترکیب استفاده کنید : یک شیء براق و بازتابنده ، یک قطعه چوبی ، یک شیء نرم و شاید مخملی حتی کمی لوکس ویک شیئ قدیمی و روستایی .

کتاب ها کافی نیستند :

شلف

در قدیم شلف ها و قفسه ها تنها برای قرار دادن کتاب ها استفاده میشد . اما از آن زمان سال ها گذشته امروزه فقط کتاب ها کافی نیستند . شلف ها بهترین مکان برای نمایش وسایل شخصی و یادگاری ها هستند . همانطور که در اولین نکته گفتیم شلف ها بهترین مکان برای بازگو کردن داستان خودتان است .برای مثال در این عکس کتاب های سفر و کتاب آشپزی تگزاسی در کنار ون کوچک و کاکتوس مینیاتوری قرار گرفته همانطور که میبینید همه این المان ها دارای نقطه مشترک سفر هستند .

بعضی از فضا ها را خالی بگذارید :

شلف

 

لازم نیست تمام طبقات و فضا ها را پر کنید . درواقع فضاهای خالی به چشم استراحت داده اجازه میدهد بیشتر به اشیا مهم تر توجه کند . همچنین از بوجود آمدن شلوغی و بی نظمی جلوگیری میکند .

اعداد فرد :

این یک قانون نیست اما تجربه نشان داده تعداد اشیاء فرد بهتر عمل میکنند . چشم انسان بطور نا خودآگاه به مرکز هر چیز توجه میکند و با وجود این واقعیت تعداد شیاء فرد کمک میکند ترکیب به چشم زیبا تر بیاید و منظم تر و متعادل تر دیده شود . نا بر این قانون بهتر است ترکیبات خوود را با سه ، پنج و یا هفت شیء انجام دهید .

از اشیاء جالب استفاده کنید :

از ترکیب استایل ها و تم ها با هم نترسید حداقل این است که دیگر خانه تان مانند خانه همسایه ها نخواهد بود . اگر میخواهید خانه تان شخصیت و کاراکتر داشته باشد از وسایل خاص و سوغات هایی که از کشور های دیگر با خود آورده اید یا وسایل عتیقه مادربزرگتان استفاده کنید

حتی میتوانید با جابجایی وسایل تان از روی دیوار بر روی شلف و یا از اتاقی به اتاق دیگر تفاوت ایجاد کنید . یادتان باشد لازم نیست از همه وسایل تزئینی تان یکجا استفاده کنید میتواید آنها را فصلی تغییر دهید و به خانه تان چهره ای تازه ببخشید .

مشابه اما متفاوت :

اگر به جمع آوری گلدان ها و بطری ها علاقه دارید و تعداد مختلفی از یک شیء یکسان در مجموعه تان است  ، مشکلی نیست  میتوانید با ترکیب اشیا مشابه با دیگر وسایل از آنها درتزیین شلف تان بهره ببرید .

هنگام ترکیب این اشیاء تمام نکات  بالا را رعایت کنید از قطعه ها با ارتفاع های مختلف وجنس ها ورنگ های مختلف استفاده کنید البته اگر شکل و جنس اشیا متنوع باشد میتوانید تمام مجموعه را از یک رنگ انتخاب کنید .

مطالب مرتبط