استفاده از شلف ها برای طبقه بندی اتاق کودکان

زندگی کودکان پر از اسباب بازی هایی با اندازه های مختلف و لباس های رنگی است. نگه داری این وسایل در کمد ها شاید در اولین نگاه آسان به نظر برسد، اما حقیقت این است که طراحی یک کمد برای کودکان کار آسانی نیست. آن ها به واسطه ی قد و توانایی خود، نمی توانند به همه ی قسمت های یک کمد با ابعاد معمولی دسترسی داشته باشند. در این صورت یا برای استفاده از این کمد ها از صندلی ها و سایر راه های خطرناک استفاده می کنند و یا اینکه ترجیح می دهند وسایل خود را بر روی زمین بریزند، یعنی جایی که به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشند.

استفاده از شلف ها برای طراحی کمد های کودکان، به نحوی که آن ها نیز بتوانند از تمام فضای خود به راحتی استفاده کنند، ایده ایست که این روزها در طراحی اتاق کودکان و کمد های مخصوص آن ها استفاده می شود. اگر اتاق کودک شما نیز دارای کمدی بزرگ  است، می توانید با استفاده از شلف ها به گونه ای طراحی این کمد ها را تغییر دهید تا استفاده از آن برای کودکتان نیز راحت باشد.

 

شلف ها در کمد های کودکان

هنگام طراحی کمد کودکان، باید مانند آن ها فکر کنید. قرار گرفتن اسباب بازی ها و لباس ها در قسمت های از کمد که برایتان غیر قابل دسترس است، دلخواه شما و به طور قطع دلخواه کودکتان نیست. بسیاری از کمد ها شرایطی را برای شما فراهم می کنند تا با تغییر ارتفاع شلف ها، دسترسی به طبقات را برای کودکانتان آسان تر کنید. کودکان دوست دارند وسایل خود را به راحتی پیدا کنند و همه چیز در دسترس آن ها باشد. کشوهای کودک و یا جعبه هایی برای نگه داری اسباب بازی ها می توانند ایده ی مناسبی برای مرتب کردن اتاق و کمد  کودکتان باشد.

اگر کودکان شما کمدی مشترک دارند، بهترین ایده تقسیم کردن این کمد به دو بخش متقارن و مجزا است. برای این کار نیز شلف ها می توانند به شما بسیار کمک کنند.  به عنوان مثال همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، یک کمد دیواری با کمک شلف ها و جعبه هایی درون آن ها، به دو بخش تقسیم شده است. ارتفاع نصب این شلف ها به گونه ای ست که کودکان از هر بخش آن ها به راحتی می توانند استفاده کنند.

استفاده ی بهینه از فضای کمد

کودکان نمی توانند به میله هایی که در کمد ها به مظور آویزان کردن لباس ها نصب شده اند، دسترسی داشته باشند. شما می توانید این میله را در کمد کودک خود در ارتفاع پایین ترین نصب کنید و سپس فضای باقی مانده را با استفاده از شلف ها به فضایی مفید برای نگه داری وسایلی تبدیل کنید که به طور معمول به آن ها احتیاج پیدا نمی کنید. در این صورت فضای زیادی را از دست نمی دهید و کودک شما نیز می تواند به راحتی از کمد خود استفاده کند. همچنین می توانید تعداد و ارتفاع شلف ها را تغییر دهید و بدین شکل بیشترین بهره را از فضای محدود موجود ببرید.

استفاده بهینه از فضای اتاق

اگر اتاق کودک شما برای نگه داری یک کمد کوچک است و یا فضای کافی ای در کمد او برای نگه داری از وسایلش وجود ندارد، می توانید از فضای موجود در اتاق استفاده کنید.  شما می توانید با استفاده از شلف ها در یک گوشه از اتاق، کمدی دیواری درست کنید. می توانید از یک پرده ی زیبا به عنوان در این کمد استفاده کنید و بدین شکل از فضای موجود اتاق به بهترین شکل استفاده کنید. این کار سبب زیبایی اتاق کودک شما نیز می شود.

و در نهایت فراوش نکنید که اتاق کودکان باید برای آن ها بسیار جذاب باشد. وسایل اتاق آن ها باید علاوه بر کارایی زیاد، مورد پسندشان نیز باشند. فراموش نکنید که در زمینه ی خرید وسایل و طراحی اتاقشان از آن ها نیز کمک بخواهید.

مطالب مرتبط