انواع قفسه های شیک و جادار

انواع قفسه های شیک و جادار

قفسه ­ها در زندگی ما بسیار کاربردی هستند چرا که خانه­ها کوچک­تر و کم­ فضاتر شده ­اند. از طرفی ما ایرانی­ها بنا به دلایلی نظیر آشپزی در خانه اسبا­ب­های زیادی داریم و به همین خاطر فضاسازی خانه مهم است و تدبیرهای مناسب می­طلبد. اگر بخواهیم برای خانه کمد دیواری و کابینت و چیزهایی از این قبیل نصب کینم هزینه ­های زیادی در بر دارد. همچنین اگر جزو دسته­ ی اجاره ­نشینان باشیم که این مورد اصلا مقدور نیست. بیاید به راهکاری کم­ هزینه ­تر و کاربردی­تر فکر کنیم. اگر نظر تخصصی ما را بخواهید، قفسه­ ها پاسخگوی مناسبی به نیاز شما هستند؛ آن­ها نه تنها به فضاسازی منزلتان کمک می­کنند بلکه با تنوع زیادی که در طرح و شکل دارند، در دکور خانه ­ی شما تأثیرگذار خواهند بود. البته این اقسام مختلف، خلاقیت شما را نیز می­طلبد. طرح­های جذاب قفسه ­ها تنها پنجاه درصد ماجراست و شما با چینش مناسب می­توانید زیبایی آن­ها را دوچندان کنید. اجازه بدهید چند مدل مختلف از قفسه­ ها را به شما معرفی کنیم.

قفسه مدل کندویی

انواع قفسه های شیک و جادار

این نوع از قفسه­ ها به صورت مورب قرار می­گیرند و همان­طور که در تصویر می­بینید محلی مناسب برای قرار دادن کیف و کفش­های شماست. نکته­ای که وجود دارد این است که حتی وسایل ساده­ای مثل کفش­ها یا ظروف می­توانند در دکور خانه­ ی شما وجود داشته باشند به شرط آن که آن­ها را هوشمندانه و در محل مناسب بچینید؛ برای مثال این قفسه کندویی به همراه کفش برای گوشه ­ی سالن یا کنار یک دیوار شیء فضاپرکن مناسبی است.

قفسه مدل مشبک

انواع قفسه های شیک و جادار

چیدن مدل مشبک از چیدن مدل کندویی راحت­تر است و می­توان ادعا کرد این مدل کاراتر نیز هست. مدل مشبک مناسب برای قرار گرفتن در اتاق خواب شما و جا دادن البسه­ ی راحتی است. البته مدل مشبک می­تواند در سایر نقاط خانه نیز جای گیرد؛ گوشه ­ی حال برای جای دادن کتاب­ها یا گلدان­ها، کنار دیوار آشپزخانه برای قرار دادن اسباب اثاثیه­ ی آشپزخانه یا در راهروی ورودی برای قرار دادن کیف، کفش و کلاه­های شما.

قفسه مدل شیب­دار

انواع قفسه های شیک و جادار

این مدل نیز تقریبا مثل مدل کندویی است. تنها تفاوت این دو مدل در تعداد جعبه ­هایشان است. مدل شیب­دار برای آپارتمان­هایی با متراژ کم­تر مناسب است. این مدل برای فضاهای کوچک خانه که خالی مانده است گزینه­ ی مناسبی است.

قفسه مدل مربع­های منتظم

انواع قفسه های شیک و جادار

این یکی نیز مانند قبلی، ابعاد کوچک­تر مدل مشبک است. این مدل برای اتاق خواب­های کوچک­تر و قرار دادن وسایل تحصیل دانش ­آموزان و دانشجویان یا لوازم اداری مناسب است. اگر دقت کرده باشید حفره ­هایی در تمام این مدل­ها وجود دارد که می­توانید وسایلی که قابلیت آویز کردن را دارند به آن­ها آویزان کنید.

قفسه جعبه ­ای

انواع قفسه های شیک و جادار

مورد پیشنهادی آخر برای جای دادن وسایل شما جعبه ­ها هستند که کاربردشان برای همه­ی ما کاملاً قابل درک است و نیازی به توضیح و مثال­های من نیست.

کلام آخر این که انتخاب قفسه آگاهی و سلیقه­ ی شما را می­طلبد که با توجه به دکوراسیون و متراژ آپارتمانتان مدل مناسب را برگزینید. اگر قفسه انتخابی متناسب با فضای منزل شما نباشد، نه تنها از زیبایی دکوراسیون می­کاهد بلکه ممکن است خانه­ ی شما را درهم برهم و کوچک­تر از آن­چه هست نشان دهد. پس دقت شما در این باره بسیار مهم است.

مطالب مرتبط