شلف ها در برابر طاقچه ها

شلف ها در برابر طاقچه ها

در زمان های گذشته از طاقچه ها هم به عنوان نمای برای طراحی داخلی خانه استفاده می شد و هم به عنوان ابزاری کار آمد که در اکثر مواقع می توانست نقش قفسه های موجود در آشپزخانه را ایفا کند. با گذر زمان و دید جدید به طراحی داخلی ساختمان باعث شد که از شلف ها در برابر طاقچه ها استفاده شود. شلف ها در واقع محدودیت طاقچه ها را نداشته و آن‌قدر از لحاظ طرح و رنگ متفاوت بودند که استفاده از آن ها بسیار بهتر از طاقچه ها بود. شلف ها علاوه بر زیبایی خاصی که در دارند، می توانند در هر گوشه و کنار منزل و در هر فضای جای گیرند.

 

مزیت های شلف ها در برابر طاقچه ها

در گذشته طاقچه ها را از نمایی گچی و یا سنگی می ساختند و این کار باعث می شد، نظافت آن ها کار بسیار دشواری محسوب گردد. در حالی که نظافت شلف ها در برابر طاقچه ها بسیار آسان تر شده و می توان با هر وسیله خشک و یا مرطوبی آن‌ها تمیز کرد. شلف ها می توانند در هر مکانی نصب شود. برخی در آشپزخانه، برخی دیگر در پذیرایی، اتاق خواب، تراس، حیاط، محیط کار و… . در واقع این تنوع در استفاده آن ها است که باعث می شود، آن‌قدر میان طراحان داخلی و عموم مردم، محبوب باشند.

شلف ها در برابر طاقچه ها
شلف ها در برابر طاقچه ها

آینده شلف ها در برابر طاقچه ها

شاید حذف طاقچه ها از منازل روزی دور از ذهن بود، اما امروزه شاهد آن هستیم که دیگر طاقچه ای در خانه ها مشاهده نمی شود. شاید دلیل آن استفاده از همین شلف های زیبا به عنوان قفسه ای برای ظروف در آشپزخانه، نردبانی زیبا برای گل های آپارتمانی شما، وجود طاقچه ای متحرک در تراس برای قرار دادن وسایلتان و.. باشد. استفاده از شلف ها در برابر طاقچه ها آنقدر وسیع است که نه تنها این گچ‌بری های ساده را، بلکه توانسته است بسیاری از وسایل قدیمی خانه ها  مانند:

کابینت ها، فضای سبز خانه ها و درهم‌ریختگی های موجود در تراس را جبران کند.

شلف ها در برابر طاقچه ها
شلف ها در برابر طاقچه ها

شاید به نظر برسد که این همه کاربرد برای یک وسیله تازه، زیاد باشد. اما طراحان شلف ها با ساختن متنوع ترین طراحی در زمینه این وسایل بی همتا، انقلابی در صنعت طراحی داخلی و مدرن به وجود آورده اند. آینده شلف ها در برابر طاقچه ها بسیار درخشان تر است. زیرا که هر چه وسیله ای که مورد استفاده قرار می گیرد، از لحاظ شکل، رنگ، کاربرد و… انعطاف پذیر تر باشد، می تواند سازگاری بیشتر با محیط شما داشته باشد.

مطالب مرتبط