ایده‌هایی برای تزیین شلف‌های شناور (بخش اول)

شلف‌های شناور به شلف‌هایی گفته می‌شود که براکت یا نگهدارنده‌ی آن‌ها بر روی دیوار به هیچ عناون دیده نمی‌شود و از بیرون انگار شلف‌ها بر روی دیوار شناور و رها هستند. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های شلف‌های شناور، فضای بسیار زیادی است که نسبت به دیگر انواع شلف خلق می‌کنند. هم چنین جدا از فضای بسیار خوبی که برای قرار دادن اشیا در اختیار شما قرار می‌دهند، ظاهر بسیار خوب و مرغوبی دارند. همانطور که گفته شد، شلف‌های شناور به نحوی طراحی شده‌اند که انگار بدون استفاده از هیچ گونه براکتی به دیوار متصل شده‌اند. نصب آن‌ها بسیار آسان است و مزایای‌شان بی‌شمار. در این نوشتار به استفاده‌های مختلفی که از این نوع شلف می‌توان کرد، می‌پردازیم.

۱. کتابخانه

کسانی که کتاب زیاد می‌خوانند و تعداد زیادی کتاب در اختیار دارند، می‌توانند از آن‌ها استفاده‌ی دکوراتیو نیز بکنند. رنگ‌های مختلف و تنوع طر‌ح‌های این کتاب‌ها می‌تواند ظاهری بسیار جذاب برای دکوراسیون رقم بزند. هم چنین استفاده از شلف‌های شناور برای قرار دادن کتاب‌ها بر روی آن، بهترین انتخاب است. چرا که فضایی که شلف‌های شناور در اختیار شما قرار می‌دهند بسیار زیاد است و همان طور که در تصویر می‌بینید، با استفاده از شلف‌های شناور، حداکثر استفاده از فضا صورت می گیرد.

نوع خاص دیگری از شلف شناور مخصوص نگهداری کتاب را در تصویر پایین می‌بینید که فوق‌العاده است. در اولین نگاه همه تصور خواهند کرد که این کتاب‌ها به شکل جادویی بر روی دیوار قرار گرفته‌اند؛ چرا که در این جا، خود شلف هم مرئی نیست. اما شما واقعیت را نیز در تصویر پایین می‌بینید.

۲. آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای مهم و اصلی خانه و هم چنین یکی از مهم ترین فضاهایی است که استفاده از شلف‌های شناور در آن، مزایای بسیاری دارد. بارها تأکیده کرده‌ایم و باز هم می‌کنیم که استفاده از شلف در آشپزخانه، به جای کابینت‌های بالایی، کاری معقولانه‌تر است؛ چرا که فضای بیشتری در اختیار شما می‌گذارد، هزینه‌ی کم‌تری دارد و هم چنین ظاهری مدرن تر را رقم می‌زند. حال استفاده از شلف‌های شناور می‌تواند بر مزایا و سودهایی که به شما می‌رسد، بیفزاید. شلف شناور فضای بیشتری را در آشپزخانه در اختیار شما قرار می‌دهد و شما با استفاده از آن تقریبا دغدغه‌ی فضا نخواهید داشت. همچنین به وسیله‌ی شلف می‌توانید ظروف و اشیایی که از نظر ظاهری ارزشمند هستند را به نمایش بگذارید و به زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون خانه‌ی خود کمک کنید.

 

مطالب مرتبط