ایده‌های ساده و خلاقانه برای شلف‌های شناور – بخش اول

در زندگی‌های آپارتمانی امروز، خصوصاً اگر اجاره‌نشین باشیم و اول زندگی‌مان باشد، احتمالاً فضای بسیار کمی در اختیار داریم. در چنین شرایطی، نمی‌توانیم از اسباب و اثاثیه‌ی بسیار بزرگ استفاده کنیم و از طرف دیگر هم نمی‌توانیم فضای خانه را کاملاً خالی بگذاریم. یکی از راه های موثر در استفاده‌ی حداکثری از فضا، استفاده از شلف است و به طور خاص شلف‌های شناور. شلف‌های شناور به وفور در بازار یافت می‌شوند، از نظر قیمت و هزینه کاملاً به صرفه و اقتصادی‌اند و همچنین کارایی و مزایای آن‌ها برای خانه بی‌نظیر است. شلف‌های شناور در واقع با گرفتن کمی از فضای شما، فضایی چند برابر تحویل شما می‌دهند. در این نوشتار قصد داریم تا به ایده‌های ساده اما خلاقانه‌ای در مورد شلف‌های شناور بپردازیم.

برای به نمایش گذاشتن

اگر قادر باشید (اجازه داشته باشید) بر روی دیوار سوراخ ایجاد کنید، نصب شلف‌های شناور بر روی دیوار یکی از بهترین راه‌ها برای به نمایش گذاشتن‌ها اشیا هنری، تابلوها، قاب عکس‌ها و دیگر آیتم‌های نمایشی می‌باشد. در زمان انتخاب شلف، حتماً به این نکته توجه داشته باشید که چه نوع آیتمی را می‌خواهید بر روی آن به نمایش بگذارید. مثلاً هر چه شلف عمیق‌تر باشد، جای بیشتری برای اشیا دکوراتیو کوچک و گیاهان خانگی ایجاد می‌شود و شلف‌های باریک تنها جایی برای به نمایش گذاشتن قاب عکس دارند. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها به این مسئله هم توجه داشته باشید که شلف انتخابی شما تحمل وزن اشیای مورد نظر شما را داشته باشد.

برای افزایش فضا

اگر کمدهایتان و به طور کلی خانه‌ی شما فضای کافی برای نگهداری اشیا را ندارد، می‌توانید از شلف‌های شناور برای این منظور استفاده کنید. استفاده از دیوارها و در واقع شلف‌های دیواری برای افزایش فضای مورد نیاز در خانه، یکی از بهترین راه‌ها برای نیل و رسیدن به این هدف می‌باشد. امروزه شما می‌توانید شلف‌هایی در اندازه‌های مختلف در بازار پیدا کنید و از هر کدام که مناسب شما و خانه‌تان بود بهره ببرید. همچنین این شلف در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارند.

همچنین به این نکته هم توجه داشته باشید که لزومی ندارد که شلف را به دیوارهای خانه‌تان اضافه کنید، بلکه در کمدهای دیواری نیز می‌توانید شلف نصب کنید و از فضای اضافه‌ی ایجاد شده بهره‌ی کافی را ببرید. شاید اکثریت در ابتدا تصور نمی‌کنند که اضافه کردن چند شلف می‌تواند چه تغییر بزرگی در فضا ایجاد کند، اما بعد از انجام آن از نتیجه‌ی به دست آمده کاملاً متعجب می‌شوند!

مطالب مرتبط