ایده‌های ساده و خلاقانه برای شلف‌های شناور – بخش دوم

در این نوشتار قصد داریم تا به ادامه‌ی ایده‌های ساده اما خلاقانه‌ای در مورد شلف‌های شناور بپردازیم. چند مورد را در نوشتار قبلی بررسی کردیم.

برای خلق یک ناحیه

یکی از بهترین استفاده‌ها از شلف‌های شناور، خلق یک ناحیه‌ی خاص در فضای خانه است. چه درست کردن یک کتابخانه بر روی یک دیوار خالی باشد و چه شکل دادن به فضای ورودی خانه باشد، شلف‌های شناور بهترین راه برای ایجاد فضاهای تازه هستند. یکی از ایده‌هایی که در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌کنیم، استفاده از شلف‌های شناور کنار ورودی خانه است.

شلف شناور به عنوان یک drop zone مناسب یا محل فرود هم بسیار مناسب و قابل استفاده است. به طور مثال زمانی که از بیرون به داخل می‌آیید، کلیدها، قبض و نامه‌ها را بر روی این شلف قرار می‌دهید تا بعد از عوض کردن البسه‌ی خود به آن‌ها برسید.

با این یک حقه شلف‌های خود را مرتب و تمیز نگه دارید!

برای مرتب نگه داشتن شلف‌ها و همچنین از دست خارج نشدن وضعیت آن‌ها می‌توانید از سبدهایی برای نگهداری آیتم‌هایی که می‌توانند باعث به هم ریختگی شوند (به طور مثال لباس‌ها) استفاده کنید. وقتی از سبد یا سطل برای نگهداری آیتم‌های کوچک‌تر بر روی شلف استفاده می‌کنید، فضای بسیار بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد و استفاده‌های بیشتری می‌توانید از شلف‌ها بکنید. مثلاً آیتم‌هایی مانند ملحفه‌ها و حوله‌ها اگر به صورت مرتب تا شوند و در درون سبدها قرار گیرند، احتمال این که بیفتند و باعث به هم ریختگی شوند بسیار کم می‌شود. نه تنها سبدها باعث می‌شوند تا از نظر ظاهری شلف مرتب‌تر به نظر بیاید، بلکه باعث راحتی در جابه‌جایی آیتم‌های روی شلف نیز می‌شوند. به طور مثال شما راحت‌تر می‌توانید به آیتم‌هایی که در بالاترین قسمت شلف قرار داده شده دسترسی پیدا کنید و یا از نگاه دیگر، این کار باعث می‌شود تا بتوانید از قسمت‌های بالایی شلف نیز استفاده کنید.

در هنگام انتخاب سبدها به این سوال‌ها فکر کنید که می‌خواهید چه چیزی و یا چه چیزهایی را در آن‌ها قرار دهید؟ اندازه‌ی آن‌ها چقدر است؟ وزنشان چقدر است؟ کدام نوع سبد برای آن‌ها مناسب‌تر است؟ خلاصه حرف این که حواستان به اندازه‌ها و نحوه‌ی استفاده از آن ها باشد.

به طور کلی می‌توان گفت که شلف‌های شناور بهترین و آسان‌ترین راه برای اضافه کردن فضای جدید و همچنین زیبایی بخشیدن به ظاهر خانه می‌باشد. از نظر هزینه و سهولت نصب هم شلف بهترین انتخاب است.

مطالب مرتبط