ساخت شلف با دور ریختنی‌ها – بخش دوم

اگر در انباری خود به یک یا چند اسکیت بورد مستعمل و به درد نخور برخورد کردید، آن را دور نیندازید. این وسیله می‌تواند همچون تصویر یک ایده مناسب برای ساخت شلف باشد. تنها مسئله ایده و راه نصب آن روی دیوار است؛ بنابراین با استفاده از ابزارهای موجود راهی برای نصب آن‌ها روی دیوار پیدا کنید و شلف های متفاوتی را در اتاقتان داشته باشید.

از این شلف ها می‌توانید برای نگهداری و به نمایش گذاشتن عکس ها، مدال ها و جام های ورزشی تان استفاده کنید که به لحاظ مفهومی هم بامسما خواهد بود.

اگر در انباری هیزم اضافه دارید یا درختان باغچه خود را تازه هرس کرده‌اید، آن‌ها را دور نریزید، شاید مثل قفسه موجود در تصویر آن‌ها برای ساخت شلف به درد بخور باشند. کافی است چند شاخه هم اندازه را پیدا کنید و با میخ و چسب آن‌ها را به موازات هم بچسبانید. حال با بهره گیری از الوارهای بریده شده در اندازه های مختلف برای آن‌ها طبقه درست کرده و یک شلف زیبا را داشته باشید.

خلاقیتی که در تصویر می بینید فراتر از حد تصوراست؛ استفاده از بلوک های سیمانی برای درست کردن یک قفسه متفاوت. برای ساختن این شلف از ترکیب متریال سیمان و فلز استفاده شده است. این سازه برای استفاده در دفاتر و یا کارگاه ها بسیار مناسب است و می‌تواند تحسین دوستان شما را به همراه داشته باشد. مهم‌ترین مسئله برای این قفسه ایمنی و ایستایی آن است که سازنده سعی کرده با نصب جداگانه اجزا به دیوار و ایجاد تکیه گاه در کنار بلوک های سیمانی این معضل را حل کند.

اگر در وسایل بی مصرف خود سطل های کهنه و یا لوله هایی با متریال مختلف پیدا کردید می‌توانید همچون شکل بالا آن‌ها را به شلف هایی متفاوت برای نگهداری کتاب یا وسایل کوچک بدل کنید. برای این کار ابتدا آن‌ها را در برش‌های هم اندازه آماده کرده و رنگ آمیزی کنید. بعد آن‌ها را روی دیوار نصب کرده و چیدمان کنید. هر چقدر قطر این استوانه‌ها بیشتر باشد، می‌بایستی از متریال مناسب تری تهیه شده باشد تا ایستایی مناسب روی دیوار را دارا باشد.
مواردی که عنوان شد تنها چند نمونه از مواردی است که امکان ساخت آن‌ها وجود دارد. شما با استفاده از خلاقیت خود می‌توانید به بی نهایت ایده مناسب و کارا برای داشتن شلف های متفاوت در منزل یا محل کار خود دست پیدا کنید. جستجو در اینترنت و مجله های این چنینی در رسیدن به این منظور شما را کمک شایانی خواهند کرد.

مطالب مرتبط