ایده‌ها و استفاده‌های خلاقانه از شلف‌های دیواری در دکور خانه (بخش ۱)

ساخت و نصب شلف‌های دیواری بسیار ساده می‌باشد و در زمانی کمی انجام می‌پذیرد، هم چنین تغییر آن‌ها و جایگزینی شلف‌ها با مدل‌های دیگر نیز به سهولت انجام می‌گیرد. همین عوامل باعث شده تا شلف‌ها در محیط‌های مختلف به شدت تطبیق‌پذیر باشند و کارایی آن‌ها تقریباً از هر نظر بالا باشد. شلف‌ها باعث کامل شدن دکور می‌شوند و آن‌ها را می‌توان در هر جایی از خانه نصب کرد. می‌توان از شلف‌های دیواری در هر جای خانه استفاده کرد و از فضای اضافی ایجاد شده توسط آن‌ها نهایت بهره را برد. در کنار افزودن فضا، از نظر ظاهری نیز کارآمد هستند. به وسیله‌ی شلف‌ها می‌توان آیتم‌های دکوراتیو، کلکسیون‌ها و خیلی از چیزهای دیگری را که ارزش بصری دارند را به نمایش گذاشت و از زیبایی‌شان نهایت بهره را برد.

آشپزخانه

همان طور که اشاره کردیم، از شلف‌های دیواری در تمامی فضاهای خانه می‌توان استفاده کرد. در آشپزخانه می‌توان از این شلف‌ها به عنوان محل نگهداری شیشه‌ها، ظروف، ماگ‌های قهوه و خیلی چیزهای دیگر استفاده کرد. البته توصیه‌ی ما این است که بیشتر چیزهایی را بر روی شلف در آشپزخانه قرار دهید که بیشتر و به صورت مداوم از آن‌ها استفاده می‌کنید.

نگهداری مجلات

اگر از طرفداران پر و پا قرص مجلات و مطبوعات هستید، می‌توانید از این طرح بسیار ساده و مینی‌مال که برای نگهداری مجلات تعبیه شده است استفاده کنید. همان طور که مشاهده می‌کنید، با کم‌ترین استفاده از مواد اولیه طرحی بسیار زیبا و ساده برای دکوراسیون خانه رقم خورده است که در کنار زیبایی ظاهری، کارایی بالای نیز دارد.

گیاهان خانگی و استفاده‌ی چندکاره

یکی دیگر از استفاده‌های مفید از شلف‌ها، نمایش دادن گیاهان خانگی بر روی آن‌ها می‌باشد. در تصویر بالا هم مشاهده می‌کنید که این کار به همراه طرح بدیعی از شلف صورت پذیرفته است. اما توجه به این نکته هم ضروری است که می‌توانید از شلف با چند منظور استفاده کنید. مثلاً به همراه گیاهان خانگی، قاب‌ها و آیتم‌های هنری خود را نیز به نمایش بگذارید.

اتاق کودک

حتی در اتاق کودک و فرزندانتان نیز می‌توانید از شلف‌های دیواری بهره ببرید. به طور مثال می‌توانید از آن‌ها برای نگهداری کتاب‌ها، اسباب بازی‌ها و دیگر چیزهایی که مربوط به کودکتان است و او از دیدنشان لذت می‌برد، استفاده کنید. دقت کنید که شلف‌هایی که در اتاق کودک قرار می‌گیرند باید پایین‌تر از حد معمول نصب شوند تا کودکتان بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

(ادامه دارد)

مطالب مرتبط