ایده های خلاقانه برای استفاده از شلف های چوبی

لازم نیست حتماً برای داشتن خانه‌ای با دکوراسیونی برازنده و زیبا حجم زیادی پول را صرف آن کرد. تنها چیزی که به آن نیاز دارید یک ذهن خلاق برای بازسازی خانه و استفاده‌ی بهینه از آیتم‌هایی است که آن‌ها را در اختیار دارید. احتمالاً بسیاری از شما با معجزه‌ای که چوب در دکوراسیون خانه رقم می‌زند آشنا باشید. خلاقیت در استفاده از چوب‌ها تقریباً پایانی ندارد. اما ما امروز و در این جا می‌خواهیم به قسمت کوچکی از این خلاقیت‌ها و استفاده‌ها از چوب بپردازیم که استفاده از چوب در شلف یا به طور کلی ایده‌های استفاده از شلف‌های چوبی می‌باشد.

چوب‌های تیره و قهوه‌ای

استفاده از شلف‌هایی ساخته شده با چوب‌های قهوه‌ای رنگ یا به رنگ تیره، می‌تواند به عنوان یک گنج در دکوراسیون خانه‌ی شما به حساب بیاید. این تشبیه و مقایسه از جهت آن انجام می‌شود تا اهمیت آن‌ها را در دکوراسیون داخلی و ظاهری چشم نواز که می‌آفرینند را نشان بدهد. نمونه‌هایی که در تصویر می‌بینید هم کاملاً ایده‌های ساده‌ای هستند و با ظروف یا شمع‌هایی که روی آن‌ها قرار داده شده تزیین شده‌اند.

شلف‌های رنگی

استفاده از شلف‌های رنگی هم می‌تواند ایده‌ی محسوس دیگری باشد که استفاده از آن در خانه، تغییرات چشمگیری را ایجاد می‌کند. مقصود البته در اینجا استفاده از همان شلف‌های چوبی و رنگ زدن آن‌هاست. این ایده مخصوصاً در اتاق کودکان کارایی بیشتری دارد، اما در فضاهای دیگری نیز می‌توان با استفاده از رنگ‌های تیره و سنگین از آن استفاده کرد.

استفاده از خود طبیعت در شلف‌های چوبی

استفاده از جایی که خود چوب در آن جا خلق شده و به وجود آمده، می‌تواند برازندگی خاصی را نصیب دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما کند. شما در واقع می‌توانید در کنار آیتم‌هایی که بر روی شلف‌ها قرار می‌دهید، از گیاهان نیز استفاده کنید تا فضای کلاسیک خانه‌تان تکمیل شود و همچنین ظاهر طبیعی دکوراسیون ارتقا یابد.

شلف های چوبی در حمام

استفاده از شلف های چوبی در حمام می‌تواند تأثیری دو چندان در افزایش زیبایی این فضا داشته باشد. نخست آن که حمام یکی از ضروری‌ترین فضاها جهت استفاده از شلف می‌باشد؛ یا به عبارت دیگر می‌توان گفت که با توجه به فضای کم موجود در آن، استفاده از شلف که باعث افزایش فضای قابل استفاده می‌شود، اجتناب ناپذیر است. حال برای انتخاب نوع شلف مورد استفاده در آن، باید گفت که نوع چوبی یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود، چرا که رنگ و شکل چوب ظاهر حمام را دگرگون می‌سازد.

مطالب مرتبط