ساختن شلف های چوبی در منزل – بخش اول

ساختن شلف های چوبی در منزل کار دل‌چسب و سرگرم کننده ای است. در میان همه لوازم طراحی داخلی طبقه‌ها و شلف بیشترین امکان برای بروز خلاقیت و ساخت در خانه را دارند؛ بنابراین اگر برای تهیه شلف با هر مشکلی روبرو هستید اما نیاز یا تمایل دارید در دکوراسیون داخلی خود از این سازه استفاده کنید می‌توانید با کمی ابتکار و خلاقیت با دستان خودتان اقدام به ساختن شلف کنید و با استفاده از آن‌ها به منزل خود زیبایی ببخشید. محصولاتی که توسط خود شما ساخته می‌شوند قطعاً مطابق با سلایق و نیاز شما خواهند بود.

ساخت شلف با جعبه چوبی

اولین راه استفاده از تعدادی جعبه چوبی است. با انتخاب این روش و متریال احتیاج به اره کاری و برش نخواهید داشت.
برای این کار تعدادی جعبه چوبی را تهیه کنید و آن‌ها را تمیز کرده یا به دلخواه خود رنگ کنید. بعد با توجه به تعداد جعبه‌ها و مکانی که قصد چیدمان آن را دارید، جعبه‌ها را روی هم بچسبانید. جعبه‌ها را می‌توانید با چسب چوب، میز یا پیچ و مهره به هم وصل کنید و سپس از نقاط مختلف به دیوار نصب کنید. خلاقیت شما در زیبایی این سازه بسیار تأثیر گذار خواهد بود. می‌توانید به یک سازه عمودی یا افقی زیبا و کاربردی دست پیدا کنید و یا با نصب کردن چند جعبه به دیوار فضای مناسبی را برای فضای خود فراهم کنید.

ساخت شلف با الوار:

الوارهای بزرگ و پهن دارای رنگ و بافت جالبی هستند. چوب و الوار اصولاً حس گرما را به فضا می‌بخشد و برای ما نوستالوژیک است. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از الوارها یا چوب های اضافه طبقه های بزرگ و محکمی را برای خانه یا دفتر کار خود بسازید. برای این کار ابتدا دو پایه عمودی و چند پایه اریب را هم اندازه برش بزنید و مثل شکل بالا روی هم نصب کنید. قبل از این کار می‌توانید با سمباده کاری و مالیدن روغن جلا رنگ و رخ تازه ای به الوارها بدهید. پس از اتصال پایه ها، آن‌ها را با فاصله مناسب از هم روی دیوار نصب کنید. برای این کار حتماً از پیچ و رول پلاک استفاده کنید تا نسبت به امنیت سازه مطمئن باشید. در انتهای الوارهایی را که برای طبقات آماده کرده‌اید روی محل خود قرار دهید و با میخ یا چسب چوب بچسبانید. بسته به نیاز و فضای شما این سازه می‌تواند یک یا چند طبقه باشد. حتی می‌توانید آن را به صورت ایستاده برای قرار دادن روی زمین بسازید.

مطالب مرتبط