جایگاه شلف ها در معماری داخلی مدرن

شلف های دیواری مدرن، شلف هایی هستند با ظاهری غیر معمول و متفاوت که از ایده ی خود طراحان و سازندگانشان، مانند یک اثر هنری، شکل گرفته و ساخته می شوند. این شلف ها می توانند مانند نقاشی ها و یا مجسمه ها، مفاهیم و حس خاصی را نشان بدهند و فضای متفاوتی را به داخل خانه و یا محل کار شما وارد کنند. در کنار ظاهری هنری، شلف های مدرن به طور معمول کارایی بسیار بالایی دارند و برای نگه داری از وسایل بسیار مفید هستند.

شلف های مدرن به سبب آنکه می توانند مفاهیم جدیدی را به شکل طرح های زیبا و هنری و حتی کارهای دستی به نمایش درآورند، خود به تنهایی در زیبایی و تزیین خانه نقش مهمی را بازی می کنند. گاهی اوقات، کارایی و استفاده از آن ها در جایگاه کم اهمیت تری نسبت به طراحی کلی و ظاهر آن ها دارد، چرا که این شلف ها می توانند بر روی محیط اطراف خود بسیار تاثیر گذار باشند.

دنیای شلف های مدرن بسیار متنوع است و انتخاب این اثر هنری کاملا به طراح داخلی فضا و یا مصرف کننده آن بستگی دارد. اشکال و طراح های شگفت انگیز شلف های مدرن می توانند اصالت و حس و بوی سنت ها را با ایده های غیر معمول ادغام کنند و در نهایت یک پدیده ی بصری جذاب را به وجود آورند. به همین سبب است که مرزی برای طراحی و ساخت شلف های مدرن وجود ندارد. آن ها می توانند از جنس چوب، آهن، شیشه و یا حتی آجر باشند.

امروزه، بسیاری از طراحان داخلی، از ایده های معمول و کلاسیک برای طراحی کتابخانه ها و سایر قفسه های دکوری فاصله گرفته اند. به عنوان مثال یکی از طراحان معروف آمریکایی، جیم روزانو برای ساخت کتابخانه ها پیشنهاد عجیب  اما جالبی ارائه کرده است. او پیشنهاد داده است که از خود کتاب ها برای ساخت شلف های یک کتاب خانه استفاده کنیم. این شلف های دیواری مدرن، که از بازیافت کتاب های قدیمی درست شده اند، طراحی غنی و جالبی را به وجود آورده اند. همچنین از کتاب ها می توان برای ساخت کتابخانه های بزرگ، میز ها و صندلی ها نیز استفاده کرد.

درخت دانایی نیز ایده ی جذاب دیگری است که بسیار مورد توجه طراحان قرار می گیرد و ساخت آن با استفاده از شلف های مدرن، می تواند نتیجه ی خوبی را به همراه داشته باشد. برای ساخت این درخت از داستان درخت ممنوعه ی دانش در کتاب انجیل الهام گرفته شده است.

طراح معروف دیگری به نام الکسی مک کارتی، به خاطر طراحی یک سیستم از شلف های مدرن دیواری، بسیار مشهور شده است. این طراح شلف های دیواری خود را به گونه ای طراحی کرده است که می تواند هیجان بسیار زیادی را به فضای داخلی خانه و یا محل کار شما وارد کند. بسته به اینکه شما برای تزیین این شلف ها از چه وسایلی استفاده کنید، این شلف ها می توانند حالت های متفاوتی از صورت یک انسان را نمایش دهند.  شما می توانید با قرار داد وسایل متفاوت بر روی این شلف ها به این آدمک مو اضافه کنید و یا حالت های خنده داری از صورت او را به وجود آورید.

شلف هایی که طراحی خلاقانه ای دارند، می توانند طراحی مدرن را به خانه شما هدیه کنند. استفاده از آن ها مانند نگه داری از یک اثر هنری بسیار نفیس است و شما را مطمئن خواهد کرد که خانه و یا فضای کاری شما، شبیه به هیچ جای دیگری نخواهد بود. این شلف های مدرن هستند که می توانند به شما کمک کنند تا بخشی از شخصیت خود را به فضای زندگی و یا کارتان انتقال دهید و مجموعه ای از احساسات مثبت، هیجان و خلاقیت را در آن ها تجربه کنید.

مطالب مرتبط