شلف هایی با ظاهر جذاب برای خانه و محل های عمومی (قسمت  دوم)

استفاده از شلف ها برای نگه داری از کتاب ها، وسایل مختلف و یا حتی با هدف زیبایی محیط، امروزه به امری معمول و پرطرفدار تبدیل شده است. بسیاری از طراحان داخلی از فرصت مناسبی که شلف ها در اختیارشان قرار می دهند، استفاده کرده و با کمک آن ها، طرح های نوین و خلاقانه ای را اجرا می کنند. این طرح های خاص و کاربردی می توانند به فضا جذابیت و زیبایی خاصی ببخشند. در اینجا به بررسی برخی از این طرح ها می پردازیم.

شلف های گوشه ای

گوشه های اتاق می توانند بستر بسیار مناسبی را برای ایجاد فضای اضافی فراهم کنند. استفاده از این موقعیت با کمک شلف های گوشه ای ممکن است. آن ها می توانند با شکل های گوناگون، متناسب با فضای اتاق و همچنین سلیقه ی طراح، در ایجاد فضای بیشتر و همچنین زیبایی آن مفید واقع شوند. به سبب انعطاف پذیری شلف ها از نظر طراحی، هیچ گونه محدودیتی در مکان و نحوه ی نصب آن ها در محل مورد نظر وجود ندارد. شما می توانید شلف های گوشه ای را به راحتی در گوشه های اتاق، دورتا دور ستون ها و حتی در بالای فضایی مانند شومینه نصب کنید و از فضای ایجاد شده به بهترین شیوه بهره ببرید.

شلف هایی با شکل های هندسی

یکی از رایج ترین و شاید محبوب ترین طرح های مورد  استفاده از شلف ها در بسیاری از مکان ها، شلف هایی با شکل های هندسی متفاوت است. شلف هایی به شکل مربع و یا مثلث بیشتر با سبک طراحی داخلی مرسوم در مناطق اسکاندیناوی مطابقت دارند و با رنگ ها و اندازه های مختلف، به شکل شلف های شناور می توانند به فضای داخلی دفتر کار و یا خانه ی شما زیبایی خاصی ببخشند. از جمله دیگر شکل های هندسی ای که برای شلف ها بسیار مرسوم و محبوب است، شش ضلعی ها هستند. این دسته از شلف ها در طرح های قدیمی بسیار دیده می شوند و می توانند جذابیت کلاسیک خاصی را به فضای اطراف خود ببخشند.

شلف هایی با اشکال هندسی را می توان به شکل های مختلف استفاده کرد. شما می توانید آن ها را به صورت المان های جدا از هم و یا به صورت یک مجموعه ی واحد در کنار هم استفاده کنید. شلف های مربعی اگر در کنار یکدیگر به صورت یک مجموعه ی واحد قرار بگیرند، می توانند به ایجاد فضایی مدرن در محیط بسیار کمک کنند.

شلف ها به هر شکل و طرحی که باشند، می توانند در ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده از کوچکترین امکانات برای داشتن فضای مفید بیشتر به ما کمک کنند، هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از آن ها وجود ندارد و آن ها می تواند محیط زندگی و یا کار شما را به فضایی زیبا، جادار و آرامش بخش تبدیل کند.

مطالب مرتبط