شلف

شلف های باز آشپزخانه خود را همانند یک فرد حرفه ای تزئین کنید

آیا شلف های باز شما بسیار نامنظم هستند؟ با پیروی از بایدها و نبایدهایی که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، می توانید اشیای خود را به طور بهتری مرتب نمایید.

همه ما علاقه زیادی به تصاویر آشپزخانه هایی داریم که در آنها همه موارد بسیار مرتب و در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. این تصاویر بسیار عالی می باشند و اغلب آنها فاقد کابینت های دیواری هستند و در نتیجه محیط بسیار بزرگتر به نظر می رسد. شلف های باز به چه میزان کاربردی می باشند. بر روی آنها چه اشیایی را قرار خواهید داد؟ سایر وسایل را کجا قرار خواهید دارد؟ اگر قصد دارید در آشپزخانه خود از شلف های باز استفاده نمایید اما هنوز از محل شروع و نکات آغازین اطلاعاتی ندارید، این مقاله نقطه شروع بسیار خوبی می باشد. ما همه بایدها و نبایدهای مربوط به تزئین شلف های زیبا و کاربردی را به شما معرفی خواهیم نمود.

شلف

به صورت خالی آغاز کنید: شما هرگز نمی توانید زمانی که اشیا همچنان بر روی شلف ها قرار دارند، اقدام به تزئین و تغییر دکوراسیون آنها نمایید. بنابراین اولین گام تخلیه نمودن شلف ها می باشد. این امر بسیار دشوار است بنابراین هر یک از شلف ها را به طور جداگانه تخلیه کنید. تمام موارد را از اتاق دور کرده و شلف را تمیز کنید.

اشیایی را از آبدارخانه بردارید تا ظاهر گرافیکی زیبایی ایجاد شود: همه مواردی که دارای برچسب زیبایی هستند را می توان به عنوان یک عامل دکوراتیو استفاده نمود. به مواردی نظیر قوطی گوجه فرنگی وارداتی، ظروف چای و شیشه مربا توجه کنید. قرار دادن این موارد در پایین بسیار مناسب می باشد، زیرا شما به برخی از آنها هرگز نیازی نخواهید داشت.

شلف

بر روی اشیایی که به طور روزمره استفاده می کنید، تمرکز نمایید: اشیای پرکاربرد را بر روی شلف های پایین قرار دهید. از این قسمت می توانید برای قرار دادن ماگ قهوه، بشقاب ها و کاسه های روزمره، لیوان ها و … استفاده کنید. اگر احساس می کنید که تمام وسایل روزمره خود را نمی توانید بر روی شلف جا دهید، برخی از آنها را به دور بریزید. آیا شما از همه ۳۰ فنجانی که بر روی شلف قرار داده اید، استفاده می کنید؟

اشیای سنگین را بر روی شلف های بالا قرار ندهید: حتی اگر برخی از اشیا را به ندرت استفاده می کنید، قبل از قرار دادن آنها در بالاترین شلف، دو بار فکر کنید. قرار دادن و برداشتن اشیای سنگین از بالاترین شلف بسیار دشوار و خطرناک می باشد. همچنین احتمال آسیب به شلف نیز وجود دارد زیرا شلف ها نیز همانند کابینت ها دارای ظرفیت و دوام محدودی هستند. بنابراین به منظور احتیاط، توصیه می شود که اشیای سنگین را بر روی شلف های پایین قرار دهید.

شلف

به دنبال ایجاد ارتباط با استفاده از رنگ های پرانرژی باشید: به رنگ های موجود در آشپزخانه دقت کرده و رنگی را پیدا کنید که منجر به جلب توجه می گردد. رنگ های کتاب های آشپزی، فنجان ها، ظروف میوه و سبزیجات را می توانید به گونه ای انتخاب کنید که منجر به ایجاد حس شادی و جلب توجه گردند.

شلف

تمام مواردی که در معرض نمایش قرار داده اید را ویرایش کنید: در بهترین شرایط شما می توانید شلف های باز و کابینت های بسته را ترکیب نمایید تا تمام موارد در معرض نمایش قرار نگیرند. این نکته را در حین قرار دادن اشیا بر روی شلف ها در نظر داشته باشید.

ظروف و لوازم شیشه ای همسان را در کنار هم قرار داده و یا حدالامکان اشیای دارای رنگ مشابه را کنار هم بگذارید. اشیایی که منجر به نامنظم دیده شدن دکوراسیون آشپزخانه شما می شوند را در داخل کشوها و کابینت ها قرار دهید. از قرار دادن این اشیا بر روی شلف خودداری کنید.

شلف

یک آشپزخانه کوچک را بیش از حد شلوغ نکنید: شف های باز در آشپزخانه ها همانند یک نعمت الهی هستند زیرا منجر به باز شدن فضای آشپزخانه می گردند.

اگرچه بسیار وسوسه انگیز است که تمام شلف ها را پر کنید، اما شلف های پر از اشیا منجر به از بین رفتن تاثیر شلف ها در بزرگتر شدن محل می گردند. در فضاهای کوچک، ضروری است که دقت بیشتری به نوع چینش اشیا داشته باشید. صرفا از یک رنگ استفاده کنید.

شلف

گروه بندی کنید: اشیا را بر اساس استفاده آنها طبقه بندی کرده و در گروه های متفاوتی قرار دهید. برای مثال ظروف مربوط به پخت و پز یا تهیه قهوه را در ردیف های جداگانه ای قرار دهید. توصیه می شود تمام لوازم ضروری را در یک مکان قرار دهید تا بتوانید به راحتی به آنها دسترسی داشته و همچنین ظاهر زیبایی را برای آشپزخانه خود به ارمغان بیاورید. برای مثال، ظروف کیک، بشقاب ها، ظروف همزن و … را در کنار هم بگذارید.

شلف

بر روی هم قرار دهید: با قرار دادن اشیای کوچک بر روی هم شما می توانید ظاهر بسیار زیبایی ایجاد کنید. قرار دادن فنجان ها و نعلبکی ها برروی هم منجر به ظاهر بسیار زیبایی می گردد. کاسه ها را در داخل هم قرار داده و بر روی بشقاب ها بگذارید. لوازم آشپزی نظیر همزن، قاشق و … را در داخل یک لیوان یا گلدان قرار دهید.

قوانینی برای طرز چینش مناسب وجود ندارند و ضروری است که چندین حالت را امتحان کرده و بهترین حالت را برگزینید.

شلف

بر روی یک یا دو جنس تمرکز کنید: چوب، سرامیک، شیشه، آهن و … در کنار یکدیگر منجر به نامنظمی و عدم تمرکز می گردند. بنابراین فقط یک یا دو جنس را در کنار هم ست نمایید.

اگر در منطقه لرزه خیز زندگی می کنید، ظروف شیشه ای را بر روی شلف ها قرار ندهید: اگر در کالیفرنیا یا منطقه لرزه خیز دیگری زندگی می کنید، قرار دادن ظروف شیشه ای متعدد بر روی شلف ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

ظروف شیشه ای را در داخل کابینت های دارای درب قرار دهید و بهتر است درب کابینت ها دارای آهنربا باشد تا در حین زمین لرزه، درب کابینت باز نشود. شما همچنین می توانید لبه کوتاهی را بر روی شلف ها ایجاد کنید تا از افتادن اشیا در حین لرزش های جزئی جلوگیری شود.

شلف

به دنبال ظروف حامل باشید: بسیار عالی است که برخی از مواد خشکی که به طور مرتب استفاده می کنید را بر روی شلف های باز قرار دهید. مواردی نظیر قهوه، شکر و … را در ظروف خاصی ریخته و آنها را بر روی شلف قرار دهید. نگهداری این دسته از مواد خشک در بسته بندی های شرکت تولیدکننده به ندرت منجر به زیبایی گردیده و اغلب منجر به بی نظمی می گردد.

برای نگهداری این دسته از مواد از ظروف شیشه ای استفاده کنید. قرار دادن موادی نظیر جو، آرد و برنج در ظروف شیشه ای ظاهر بسیار زیبایی ایجاد می کند.

شلف

مجاورت را در نظر بگیرید: شلف ها در کنار ماشین ظرفشویی هستند؟ از آنها برای ذخیره سازی ظروف روزمره استفاده کنید. در این صورت می توانید بعد از شستشو، آنها را به راحتی بر روی شلف قرار دهید. شلف ها در نزدیکی اجاق گاز هستند؟ از آنها برای ذخیره سازی ظروف آشپزی و ادویه جات استفاده کنید. در دسترس قرار دادن لوازم آشپزی و تسهیل شستشوی آنها، تجربه ای بسیار خوشایند می باشد.

شلف

گردگیری را نادیده نگیرید: یک حقیقت: شلف های باز در صورتی که در کنار اجاق گاز باشند، همواره پر از گرد و غبار و روغن می گردند. قرار دادن اشیایی که به طور مرتب از آنها استفاده می کنید بر روی شلف منجر به کاهش نیاز به گردگیری می گردد زیرا شما همواره از آنها استفاده نموده و در نتیجه با تناوب بیشتری شسته می شوند. اما شلف های مرتفع و اشیایی که به ندرت از آنها استفاده می شوند به مرور زمان گرد و غبارآلود می شوند. بهترین روش گردگیری مداوم آنها می باشد.

شلف

از جزئیات دکوراتیو استفاده کنید: شلف های باز مکانی طبیعی برای افزودن احساس و روحیه به آشپزخانه شما می باشند. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، عکسی در پشت ظروف مشاهده می شود. شما نیز می توانید با استفاده از یک گیاه، عکس یا چند وسیله دکوراتیو شلف های خود را تزئین کنید.

دکوراسیون شما مهم ترین مورد در تزئین شلف ها می باشد. بنابراین شما باید نهایت سعی خود را برای بهبود آن انجام دهید.

شلف

در مورد پرکردن بالاترین شلف نگران نباشید: در آشپزخانه هایی که شلف های بسیار مرتفعی وجود دارند، تعیین وسایلی که می خواهید آنجا قرار دهید بسیار دشوار می باشد. من فقط می توانم بگویم که نگران نباشید. تعیین اینکه باید چه اشیایی از جمله گیاهان مصنوعی، گیاهان طبیعی، کتابهای آشپزی، یا دکوراسیون ها بر روی شلف قرار بگیرند، دشوار می باشد. تمیز کردن شلف های خالی بسیار آسان بوده و منجر به مرتب تر دیده شدن آشپزخانه می گردد.

مطالب مرتبط