شلف های شناور در آشپزخانه ها

امروزه شلف ها به سبب کاربرد فراوان، تنوع و همچنین مقرون به صرفه بودن، در طراحی داخلی محیط های مختلف، از جمله خانه ها، بسیار پرطرفدار هستند. در هر اتاق از خانه، شما می توانید از آن ها برای دکوراسیون و افزایش فضای مفید استفاده کنید و آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نیست. شلف ها می توانند بر فضای کلی آشپزخانه تاثیر گذاشته و مفید واقع شوند.

فضایی باز در آشپزخانه با استفاده از شلف های شناور

شاید امروزه بزرگترین رقیبان کابینت های قدیمی در آشپزخانه ها، شلف ها باشند. استفاده از کابینت هایی که در قسمت های بالایی آشپزخانه قرار گرفته اند، برای بسیار از ما دشوار است. قسمت های بالایی و یا انتهایی در چنین کابینت هایی به راحتی قابل دسترس نیستند. بسیاری از قفسه های چنین کابینت هایی از وسایل غیر ضروری ای پر شده اند که شاید برای مدت زمان زیادی کسی به سراغ آن ها نرود. چنین کابینت هایی می توانند فضای زیادی را اشغال کنند و به نور اجازه ندهند که به خوبی در فضای آشپزخانه پخش شود.  به همین دلیل است که بسیاری از طراحان معتقدند استفاده از کابینت ها به خصوص در قسمت های بالایی آشپزخانه می تواند سبب کوچک و دلگیر شدن آن شود.

در مقابل کابینت های کلاسیک، شلف های باز هستند که به انتخابی پرطرفدار در میان طراحان داخلی و همچنین مصرف کنندگان تبدیل شده اند. شلف های باز و شناور می توانند در زیبایی و جذابیت ظاهری آشپزخانه بسیار موثر باشند. استفاده از آن ها راحت بوده و وسایلی که در بر روی آن ها قرار می گیرند، به راحتی قابل دسترس هستند. چنین شلف هایی به آشپزخانه ی شما فضایی گرم، دلچسب و صمیمی می بخشند. با استفاده از شلف های شناور فضای باز بیشتری در آشپزخانه ایجاد شده و نور بیشتری نیز در فضا پخش می شود. به همین دلیل آشپزخانه ی شما به فضایی بزرگ و پر نور تبدیل می شود.

استفاده از شلف ها، انتخابی اقتصادی و هوشمندانه

استفاده از کابینت ها برای افزایش فضای مفید آشپزخانه، می تواند انتخاب ارزان قیمتی نباشد. این در حالی است که شلف ها، علاوه بر شکل و جنس خود، از نظر قیمت نیز بسیار متنوع هستند و می توانند خود را با هر بودجه ای سازگار کنند. با انتخاب شلف ها، شما می توانید با کمترین هزینه، آشپزخانه ای شیک و کاربردی داشته باشید.

و در نهایت نیز باید به فرصت مناسبی که شلف ها برای تزیین آشپزخانه ی شما فراهم می کنند، اشاره کرد. چیدمان وسایل آشپزخانه در کابینت ها، هیچ گونه زیبایی بصری ای را نمی تواند فراهم کند. اما قرار دادن این وسایل بر روی شلف های باز، به دلیل ارتباط مستقیم آن ها با فضای آشپزخانه، می تواند در زیبایی و فراهم آوردن فضایی گرم و صمیمانه بسیار موثر باشد. البته شما می توانید از ظروف تزیینی و یا مجموعه ظرف هایی که دارای رنگ های نزدیک به یکدیگر هستند، استفاده کنید و به دکوراسیون آشپزخانه ی خود کمک کنید. شلف ها، در کنار کارایی فوق العاده ی خود در آشپزخانه ها، می توانند با کمترین هزینه آن را به فضایی گرم و خانوادگی تبدیل کنند.

مطالب مرتبط