نحوه انتخاب شلف

نحوه انتخاب شلف

نحوه انتخاب شلف یکی از مهم‌ترین فاکتور های خرید یک شلف می باشد. آگاهی از نحوه قرارگیری شلف ها، جنس آن ها، رنگ و طرحشان و… به افراد کمک می کنند، که بتوانند شلفی را انتخاب کنند که بیشترین استفاده را داشته باشد.

وجود مشاوران مجرب در فروشگاه‌ها و همچنین طراحان دکوراسیون های داخلی منازل می تواند افراد را در نحوه انتخاب شلف موردنظر راهنمایی کرده و در زیباتر شدن نمای داخلی منازل و محل کار، به افراد یاری برسانند. ازاین‌رو اگر به دنبال بیشترین استفاده و کاربرد از شلف موردنظر خود هستند، با در دست داشتن عکسی از خانه‌تان به فروشگاه رفته و از مشاوران آن ها بخواهید تا شما را یاری دهند. اما اگر به صورت تخصصی قصد دارید که به زیبایی منزل خود جلوه‌ای یکتا بدهید، حتماً از یک طراح داخلی کمک بخواهید. قطعاً یک طراح داخلی در مورد نحوه انتخاب شلف مواردی را در نظر می گیرد که اشخاص عادی از دیدن آن ها چشم‌پوشی می کنند. نکاتی مانند:

  • هماهنگی و هارمونی رنگ شلف با دیوار و یا اجزا دیگر:

گاهی دیده شده، عزیزانی به خرید شلف هایی می پردازند، که هیچ‌گونه هارمونی با فضای داخلی منزل و یا اتاقشان نداشته و شلف موردنظر کاملاً در تضاد با محیط پیرامون خود است. ازاین‌جهت در نظر گرفتن فضای اطراف در هنگام خرید شرط اصلی نحوه انتخاب شلف است.

نحوه انتخاب شلف
نحوه انتخاب شلف
  • انتخاب شلفی که بیشترین تطبیق اندازه‌ای را با دیوار و یا گوشه منزل داشته باشد:

این نکته در نحوه انتخاب شلف بسیار حائز اهمیت است. شلف ها دارای اندازه ها و ابعاد گوناگون هستند و گاهی در چیدمان های چندتایی بر روی دیوار قرار می گیرند. اگر شخصی، نوع چیدمان آن ها را به درستی رعایت نکند، به جای زیبایی، چیزی جز شلختگی و بی‌نظمی به چشم نخواهد خورد. لذا در هنگام خرید شلف به نحوه انتخاب شلف در خصوص طرز قرارگیری آن روی دیوار، ابعادش و تعداد آن‌ها دقت نمایید.

  • در نظر گرفتن جنس شلف موردنظر:

به کار بردن شلف های چوبی در محیط های مرطوب، نتیجه‌ای جز پوسیدگی و خرابی شلف را در پی ندارد. از این جهت، با توجه به جنس شلف موردنظر، کاربرد آن نیز مشخص می‌گردد.

  • از شلف های فلزی و یا پلاستیکی برای سرویس بهداشتی
  • از شلف های چوبی و فلزی در آشپزخانه
  • از شلف های چوبی در فضا های داخلی استفاده می شود.

ملاک های انتخاب شلف

از جمله ملاک های انتخاب شلف که کمتر کسی بدان توجه می کند می توان به وزن شلف و وزنی که قرار است حمل کند، اشاره کرد. اگر دیوار شما از نوع بتنی نیست و یا دوام زیادی در نگهداری پیچ ها ندارد، باید از خریدن شلف های خیلی بزرگ و سنگین، جدا خودداری کنید. این شلف اغلب از جنس چوب بوده و زیبایی خیره‌کننده‌ای دارند. از این رو صرفه نظر کردن از آن ها کار بسیار دشواری است.

نکته دوم در مورد نحوه انتخاب شلف، در مورد میزان وزنی است که شلف باید تحمل کند. در اکثر موارد از شلف ها برای کار های ظریف استفاده می شود. اما اگر شما قصد دارید، از شلف ها برای نگهداری ظروف و یا کتاب استفاده نمایید، دقت کنید که بادوام‌ترین و محکم‌ترین آن را انتخاب نمایید.

نحوه انتخاب شلف
نحوه انتخاب شلف

مطالب مرتبط