نکاتی مهم برای استفاده از شلف ها در آشپزخانه

شلف های شناور  یکی از محبوب ترین گزینه ها از میان دنیای بسیار متنوع شلف ها هستند که این روزها استفاده از آن ها بسیار رواج پیدا کرده است. نصب آن ها بر روی دیوار نیز به زیبایی آن ها افزوده و نبود هیچ گونه بست و یا میخی که نشان دهنده ی نحوه ی اتصال آن ها به دیوار باشد، آن ها را به یکی از عجیب ترین و زیباترین عناصر در طراحی داخلی تبدیل کرده است.

امروزه از این شلف ها در بسیاری از فضاها مانند آشپزخانه ها و حتی سوپرمارکت ها استفاده می شود. آن ها با حضور خود، طراحی محیط را غنی تر کرده و هم زمان راه حل مناسبی برای مشکل کمبود جا هستند. البته پیدا کردن مکان مناسبی برای قرار دادن آن ها در آشپزخانه ممکن است کمی دشوار و گیج کننده باشد. قرار گیری درست شلف ها می تواند به کارایی آن ها و زیبایی فضای کلی آشپزخانه شما کمک کند و در مقابل، در نظر گرفتن فضایی نامناسب برای آن ها می تواند این فاکتور ها را تحت تاثیر قرار دهد.

چگونه از شلف ها در آشپزخانه ی خود استفاده کنیم؟

در فضاهای باریک در گوشه ی آشپزخانه و یا بر روی دیوار ها: این موارد معمولا فضاهایی هستند که شلف های شناور کارایی خود را به خوبی نشان می دهند.  با استفاده از آن ها در چنین فضایی شما از کوچکترین فرصت ها برای افزایش امکان نگه داری وسایل خود استفاده می کنید.

در فضای خالی میان دو کابینت: شما می توانید از فضای خالی میان کابینت های بالایی و پایینی آشپزخانه ی خود بیش از پیش استفاده کنید. یک شلف باریک در این بخش می تواند بهترین انتخاب برای قرار دادن وسایلی که به طور معمول از آن ها استفاده می کنید، مانند روغن و یا نمک باشد.

در کنار کابینت ها: شما می توانید در اطراف کابینت های خود و در فضای بیرونی آن ها شلف های کوچکی را نصب کنید. این کار علاوه بر زیبایی، فضای بیشتری را نیز در اختیار شما قرار می دهد.

بر روی یک دیوار خالی با رنگی جذاب: شما می توانید از شلف های شناور بر روی یک دیوار خالی استفاده کنید. در این صورت رنگ این دیوار نقش بسیار مهمی را در شکل کلی این مجموعه ایفا می کند. اگر رنگ این دیوار با سایر بخش های آشپزخانه متفاوت باشد و بتواند تضاد جذابی را با شلف ها و وسایلی که بر روی آن ها استفاده می کنید، به وجود آورد، می تواند در محیط بسیار تاثیر گذار باشد.

سایر فضاهای یک آشپزخانه، مانند یک دیوار ساده و یا در زیر کابینت های آزاد نیز فضاهای مناسبی برای استفاده از شلف های شناور هستند. حضور شلف های شناور در آشپزخانه، در کنار زیبایی و افزایش فضای مفید،  می تواند دسترسی آسان تری را برای وسایلی که به طور معمول در حین آشپزی به آن ها احتیاج داریم، فراهم آورد.

مطالب مرتبط