کاربرد شلف و قفسه در کافی‌شاپ

کاربرد و مزیت شلف و قفسه در کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها می‌تواند فراتر از حد تصور باشد. کافی‌شاپ‌ها به خصوص در کشور ما اغلب فضاهای کوچک و صمیمی هستند که پس از قرار دادن میز و صندلی و پیشخوان کافه، جایی برای انجام تزئینات یا قرار دادن وسایل اضافی در آن‌ها باقی نمی‌ماند.

اما نظر به محیط کافه و الزام به وجود آمدن محیطی گرم و صمیمی برای مشتریان کافه، وجود لوازم و آکسسوار خاص برای این محیط از واجبات است. اینجاست که باز هم شلف ها و طبقه‌ها به کمک می‌آیند تا فضای مورد نیاز را فراهم کنند. بهترین راه برای تزئین و قراردادن وسایل اضافی در کافی‌شاپ‌ها بهره گیری از ارتفاع فضا و دیوارهاست.

بخش از انواع کاربرد قفسه یا شلف در کافی‌شاپ‌ها را با هم مرور می‌کنیم:

  • محلی برای قرار گرفتن افزودنی‌هایی همچون شیر، شکر و انواع سس

با استفاده از طبقه می‌توانید افزودنی ها یا چاشنی های مورد استفاده را در دسترس مشتریان بگذارید تا هم احساس صمیمیت را القاء کنید و هم خود را از رفت و آمد بیهوده رها کنید.

  • محلی برای قرار گرفتن قاب عکس های تزئینی یا مجسمه

حتما عکس هایی دارید که برایتان مهم است مشتری آن‌ها را ببیند؛ مثلا عکس با چهره معروفی که به کافه شما آمده و یا شکل قدیم کافه شما و یا عکس هایی قدیمی از کافه های شهرتان.

  • محلی برای قرار گرفتن کتاب و مجله

کتابها و مجلات هم به کافه ها روح می دهند و هم کاربردی هستند. شما با کمترین امکانات می توانید برای مشتریان خود فرصت مطالعه را فراهم کنید. برای اینکار قفسه یا طبقه خریداری کنید و با تعدادی از کتاب که از منزل می آورید یا خریداری می کنید این امکان ارزشمند را فراهم کنید.

  • محلی برای قرار گرفتن انواع ماگ و فنجان

از ماگ ها و فنجان های دپو و اضافی خود می توانید به صورت دکور هم استفاده کنید. برای این منظور شلف های مناسبی را تهیه و نصب کنید و با سلیقه ی خودتان آن‌ها را روی طبقات چیدما کنید.

  • محلی برای قرار گرفتن اجناس فروشی و یا هدایا

اغلب کافی‌شاپ‌ها در کنار خوردنی و نوشیدنی های خود اجناسی همچون ماگ، دم کردنی های کیسه ای، شمع های فانتزی و غیره را برای عرضه یا به عنوان هدیه قرار می دهند. طبقات و شلفها بهترین مکان برای قرار دادن این اجناس هستند.

  • محلی برای قرار گرفتن لوازم تزئینی

شما می توانید با نصب شلف و طبقه و قرار دادن اشیاء تزئینی و حتی قدیمی به زیبایی کافه خود کمک کنید.

 

مطالب مرتبط