انواع شلف در آشپزخانه

انواع شلف در آشپزخانه

از انواع شلف ها برای تقسیم بندی داخل کابینت ها استفاده می شود، مطبخ های قدیم و یا حتی آشپزخانه های متعلق به خانواده های نسل پیش از ما و همچنین بیشتر آشپزخانه های امروزی از محیط هایی در خانه محسوب می شوند که در معرض دید قرار دارند.

 

انواع شلف در آشپزخانه

دیده شدن محیط آشپزخانه معمولا این استرس را برای خانم خانه به همراه دارد که آشپزخانه مرتب و منظمی را داشته باشند. از طرفی دیگر این محیط به دلیل خصوصیات ذاتی و کاربردی آن در روز چندین بار از نظم و ترتیب همیشگی خارج شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع شلف در آشپزخانه

این حالت برای فضاهایی همچون اتاق خواب کمتر اتفاق می افتد. شما نهایتا دوبار در روز از این اتاق برای خواب استفاده می کنید که باعث به هم ریختگی اندک و موقت شده و به راحتی قابل برگشت است. محاسبه کنید برای درست کردن یک غذای ساده مانند ماکارونی چه مقدار مواد اولیه و ظرف و قابلمه باید از محل استقرار خود خارج شوند تا در نهایت غذا آماده و احتمالا در همان آشپزخانه سرو شود. به همین دلیل نظم و ترتیب آشپزخانه از دغدغه های خانم ها محسوب می شود و اندیشیدن تمهیداتی برای این منظور ضروری به نظر می رسد.

 

انواع شلف در آشپزخانه

کابینت ها معمولا کمک بزرگی به پنهان سازی و ایجاد نظم و ترتیب در آشپزخانه می کنند؛ اما علاوه بر کابینت ها، انواع شلف می توانند نقش مهمی در ایجاد نظم و ترتیب در آشپزخانه ایفا کنند.

 

انواع شلف در آشپزخانه

شما با شناسایی دیوارهای خالی در آشپزخانه و تهیه طبقه هایی مناسب برای این فضاها می توانید برای خود ظرفیت های جدیدی ایجاد کنید. با کمی صبر و دقت در انتخاب جنس و اندازه این شلف ها، بهره وری این وسایل را افزایش خواهید داد.

 

انواع شلف در آشپزخانه

اما این فقط نظم نیست که اهمیت دارد، اگر قرار است فضایی مانند آشپزخانه از نشیمن یا اتاق پذیرایی دیده شود، زیبایی هم کم اهمیت نیست. بناباین اگر بنا است چیزی جلوی چشم باشد، حتما باید وجه زیبایی شناسی برای آن هم در نظر گرفته شود.

 

انواع شلف در آشپزخانهخوشبختانه هر چقدر زمان می گذرد تنوع در شکل و رنگ شلف ها بیشتر و بیشتر می شود؛ بنابراین برای یک خانم راحت خواهد بود که برای ظروف نگهدارنده خود طبقه ای مناسب و شکیل را انتخاب کند.

 

انواع شلف در آشپزخانه

در نظر بگیرید کابینت زیر سینک ظرفشویی یا کابینت مربوط به مواد شوینده که معمولا شلوغترین بخش کابینت های آشپزخانه ها محسوب می شود. غالب این بخش از کابینت ها تک طبقه هستند و به همین دلیل فضاهای بالای آنها خالی و بلااستفاده مانده است.

 

انواع شلف در آشپزخانه

با بهره گیری از انواع شلف های کوچک و کم عرض در داخل این کابینت ها می توانید فضاهای کوچک و مجزایی برای جداسازی برخی از وسایل داخل این کابینت ها برای خود ایجاد کنید.

مطالب مرتبط