کاربردهای شلف در بالکن

کاربردهای شلف در بالکن

کاربردهای شلف در بالکن های امروز که محلی است برای انباشت لوازم و به نوعی انباری دوم منازل محسوب می شوند بیشترین کارایی را دارند علت و بهانه این نوع استفاده از این فضا کوچک بودن بالکن ها در آپارتمانهاست که باعث می شوند ساکنین نتوانند کاربرد بهتری برای آن پیدا کنند. تراس های خانه های پدر بزرگ ها و مادربزرگ هایمان مالامال از نوستالوژی های کودکی ماست. گلهای رنگارنگ در گلدانها سفالی، کوزه های ترشی و خیارشور کنار تراس، فرش مستعمل و کهنه روی تراس و قل قل سماور و صرف چای قند پهلو در تراس. ولی تراس ها در منازل امروزی به دلایل مختلف، بعضا کاربرد کاملا متفاوت دارند.

کاربردهای شلف در بالکن

 

اما باور کنید همین فضاهای کوچک می توانند بعضا بهترین لحظات و خاطرات را برای شما به ارمغان بگذارند. امروزه با وجود پدیده هایی چون شلف و یا ابزارهای معلق از سقف، بهانه کمبود فضا کمتر محلی از اعراب دارد. سقف، دیوارها و نرده های بالکن ها فضای بسیاری برای فعالیت های شما در این فضا قرار می دهند. کافی است تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که از این فضا در چه جهتی بهره می برید.

 

کاربردهای شلف در بالکن

شما با استفاده از کاربردهای شلف در بالکن بر روی دیوارها می توانید فضای مناسب برای گل و گیاه را فراهم کنید و از این طریق به تراس خود جلوه مناسبی بدهید. با این طاقچه های پیش ساخته شما قادر خواهید بود باغبانی در تراس خود را پایه گذاری کنید و برای روزهای تعطیل خود سرگرمی مناسبی هم دست و پا کنید. از این فضاها می توانید برای نگهداری برخی محصولات غذایی و ترشی های خانگی که گرما و سرما روی آنها اثر خاصی ندارد استفاده کنید.

 

کاربردهای شلف در بالکن

امروزه حتی شلف هایی مناسب نرده های بالکن ها ساخته شده که شما را برای اقسام استفاده از آن یاری می کند. از شلف هایی برای قرار دادن فنجان چای یا لیوان آب پرتقال گرفته تا طبقاتی مناسب گل های آبشاری که از تراس شما به پایین آپارتمان سرازیر شوند.

 

کاربردهای شلف در بالکن

کنج دیوارها تراس شما هم با استفاده از شلف های مخصوص کنج قابل استفاده شده و فضای بیشتری را هدیه می کنند. قرار دادن یک لانه کبوتر که می تواند پذیرای پرنده ای زیبا باشد قطعا به تراس شما روح خواهد داد. علاوه بر اینها شلف های معلقی وجود دارد که استفاده از فضای عمودی را برای شما مهیا می کند و امکان بیشتری را برای استفاده فراهم می کند.
همانطور که در تصاویر می بینید با کمی خلاقیت از موارد دور ریختنی همچون جعبه خالی میوه می توانید شلف های کاربردی درست کنید و پس از رنگ کردن آنها بهره وری از فضای تراس را بالا ببرید.

مطالب مرتبط