استفاده از شلف ها در خانه های بزرگ

مهم نیست که خانه ما چقدر بزرگ باشد، ما همیشه به زیبایی و فضایی بیشتر برای نگه داری وسایل خود احتیاج داریم. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان به سراغ شلف ها می روند. گزینه ای که نه تنها ما را به هدف اصلی خود، یعنی فضای بیشتر نزدیک می کند، بلکه با طراحی خاص خود می تواند به خانه ی ما زیبایی بخشیده و در دکوراسیون آن نیز نقش موثری را ایفا کند.

اهمیت شلف ها در خانه

بسیاری از ما در آپارتمان هایی با اندازه های متوسط زندگی می کنیم. ما می توانیم بخشی از طبقه بندی و نگه داری از کتاب ها، کریستال های گرانقیمت و سایر مجموعه های خود را به شلف ها بسپاریم. خوشبختانه برای فضاهای بزرگ و متوسط، ایده های مختلفی در خصوص استفاده از شلف ها وجود دارد که می توان با آزادی بیشتری از آن ها استفاده کرد.

شلف های مناسب برای خانه های بزرگ

طراحی  مدرن فضای داخلی آپارتمان ها از ایده ی استفاده از شلف های کلاسیک سفید و بلند به خوبی حمایت می کند. بسیاری از طراحان معتقد هستند که این ایده می تواند به بهترین شکل، در نگه داری و همچنین افزایش زیبایی فضای خانه مفید واقع شود. برای داشتن چنین قفسه هایی می توان از ترکیب متنوع و دقیقی از شلف های معمولی و شناور استفاده کرد. شلف های شناور در بخش های بالاتر، به ویژه برای کریستال ها و مجموعه های هنری، بسیار مناسب هستند.

یکی دیگر از جالبترین رویکرد ها در فضاهای بزرگ، استفاده از شلف ها درفضاهای غیر معقول مانند گوشه های خانه است. این استراتژی علاوه بر آنکه به شما کمک می کند تا از فضای موجود بیشترین استفاده را ببرید، جلوه ی خاصی نیز به مبلمان و سبک کلی خانه ی شما می بخشد. خانه هایی با مساحت بزرگتر می توانند از این ایده برای گوشه های مختلفی از خانه خود استفاده کنند.

در کنار محل قرار گیری شلف ها، رنگ و اندازه ی آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شلف های بلند می توانند برای نمایش کامل یک مجموعه ی تزئینی ایده آل باشند. آن ها می توانند تمام فضای یک دیوار را اشغال کنند و همین امر این ایده را برای خانه های بزرگ، به ایده ای بسیار مناسب تبدیل می کند. طراحی این شلف ها با توجه به مبلمان و فضای کلی خانه می تواند به ایجاد یک فضای متقارن و ساده اما شیک کمک کند. رنگ شلف ها نیز در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری از طراحان معتقد هستند که استفاده از شلف هایی با رنگ های روشن برای خانه های کوچک بسیار مناسب است. اما فضاهای بزرگتر چنین محدودیتی ندارند و شما می توانید با انتخاب رنگ های تیره تر و ایجاد یک تضاد مناسب میان شلف ها و وسایلی که بر روی آن ها قرار می گیرند، به زیبایی بصری محیط اطراف بسیار کمک کنید.

شلف ها به طور قطع یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها برای طراحی داخلی فضاهای بزرگ هستند. شلف ها در طرح های مختلف و با جنس های بسیار متفاوتی در بازار وجود دارند و شما می توانید به شکل های مختلفی نیز از آن ها استفاده کنید. می توانید به کمک آن ها دکور ها و یا کتابخانه های دیواری بسازید، و حتی می توانید از طرح های بسیار مدرن آن ها استفاده کنید و دیوار های خانه ی خود را به اثری هنری و زیبا تبدیل کنید.

مطالب مرتبط