۱۰ راه استفاده از شلف‌های شناور سفید (بخش ۱)

شلف‌های شناور به شدت انطباق پذیر هستند و می‌توان آن‌ها را تقریباً به هر فضایی اضافه کرد، بدون آن که تغییر به سزایی در کلیّت دکور به وجود بیاید. شلف‌های سفید رنگ در این بین دارای ویژگی های خاصی هستند. از طرفی رنگ سفید آن‌ها باعث به وجود آمدن سایه‌ای خنثی در محیط می‌شود که به آن کمک می کند تا بتوان با راحتی با محیط منطبق شود. از طرف دیگر، رنگ سفید برای به وجود آوردن تضاد رنگی بالا یا کانترست بالا بسیار مناسب است.

آشپزخانه

استفاده از شلف‌های شناور سفید رنگ در آشپزخانه باعث می‌شود تا در کنار به وجود آمدن فضای اضافه، آشپزخانه بازتر و بزرگ تر به نظر بیاید. همان طور که در گذشته هم بدان اشاره کرده‌ایم، استفاده از شلف‌های باز یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آشپزخانه‌ها می‌باشند و مزایای فراوانی دارند.

اتاق با سقف کوتاه

به صورت مشابه، استفاده از شلف‌های شناور سفید رنگ در اتاق‌های کوچک یا اتاق‌هایی که سقف کوتاهی دارند، می‌تواند باعث افزایش فضا و بزرگ تر به نظر آمدن اتاق شود. در تصویر بالا یک اتاق ناهارخوری را مشاهده می‌کنید که استفاده از شلف‌های شناور سفید رنگ کاملاً آن را دگرگون ساخته است.

دیوار باید هم رنگ باشد

اما نکته‌ی مهمی که حتماً باید آن را در این موضوع در نظر گرفت، این است که برای این که شلف سفید رنگ به کار شما بیاید و تغییراتی که گفتیم را به وجود آورد، لازم است تا دیوار اتاق و یا آشپزخانه نیز سفید رنگ باشد. البته می‌توان این کار را در مورد دیوارهایی که رنگ سفید ندارند هم انجام داد، اما بهترین حالت آن در زمانی است که دیوار نیز سفید رنگ باشد.

شلف‌ها در پذیرایی

از شلف‌های شناور سفید رنگ در پذیرایی خانه نیز می‌توان استفاده کرد. بهترین راه برای نمایش قاب عکس‌ها، آیتم‌های هنری و کلکسیون‌های شخصی در پذیرایی، استفاده از این نوع شلف‌ها می‌باشد.

لازم نیست شلف‌ها پر باشند

در تصویر بالا در مجموع ۸ شلف شناور را مشاهده می‌کنید که به زیبایی در کنار شومینه قرار گرفته‌اند. همان طور که می‌بینید نمایی فوق‌العاده در این فضا رقم زده‌اند و اگر دقت کنید، حتی بر روی برخی از شلف‌ها هیچ چیزی وجود ندارد! به این ترتیب می‌بینید که اصلاً لازم نیست شلف‌ها به صورت کامل پر شوند و شلوغ باشند. بلکه به این سادگی هم می‌توان از زیبایی و شیک بودن آن‌ها در دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود استفاده کرد.

(ادامه دارد)

مطالب مرتبط