مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

از مزیت های شلف در دکوراسیون منازل وجود یک فضای غیر قابل استفاده را به یک بخش طراحی شده خوب در منزل شما تبدیل کند می توان اشاره کرد. شلف انواع بسیاری دارد و دامنه کاربرد آن هم به همین میزان گسترده در دکوراسیون منازل بکار میرود و راه های متعددی برای استفاده از آنها موجود است. اگر یک وسیله بتواند هم فضاهای غیرقابل استفاده را مفید کند و هم به غنا و اهمیت آن اضافه کند، احتیاجی به تعریف بیشتر دارد؟! گرچه برای توصیف یک وسیله کاربردی در منزل شما همین دلایل گفته شده کافی است، اما به هر حال ما برای خالی نبودن عریضه، مزایای شلف در منازل را اینجا ذکر می کنیم:

 

مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

  • شلف ها بهترین فرصت را برای بکار گیری ایده های جدید در دکوراسیون مهیا می کنند تا بتوانید آنچه را که می خواهید به بهترین نحو ارائه دهید. این طبقه ها به خصوص آنهایی که در اتاق های نشیمن یا پذیرایی قرار می گیرند، معمولا فضای مناسبی برای در معرض دید بودن اشیاء مهم و ارزشمند است. عکسهای خانوادگی، مدال های قهرمانی، نشان های مختلف همگی می توانند جایگاه مناسبی روی این طبقات داشته باشند.

مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

 

  • طبقه هایی که در ارتفاع مناسب قرار گرفته باشند می توانند نوعی سطح دردسترس برای شما باشند. شما می توانید در کنار محل نشستن یا استراحت خود و در ارتفاعی مناسب طبقه ای در دسترس نصب کنید که هنگام لزوم بتوانید وسایل شخصی مانند عینک، تلفن همراه یا ساعت خود را به صورت موقت روی آن قرار دهید. این سطوح حتی می تواند به عنوان جایگاهی برای قرار گرفتن خوردنی ها و نوشیدنی های مورد علاقه شما در هنگام استراحت باشد.

 

مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

  • طبقات می توانند به عنوان جایگاهی برای قرار گرفتن جعبه ها و یا سبد های مختلف استفاده شوند. این طبقات معمولا آنقدر محکم طراحی و نصب می شوند که شما بتوانید از آن به عنوان محلی برای قرار دادن جعبه اسباب بازی های کودکان تان و یا جعبه های سی دی یا دی وی دی شما باشند. کافی است برای این منظور در انتخاب شلف و محل نصب آن دقت کنید تا بتوانید از این مزیت آن استفاده کنید.

 

مزیت های شلف در دکوراسیون منازل

  • طاقچه ها یا همان شلف ها فضای شما را برای داشتن و قراردادن اشیاء مختلف افزایش می دهند. اتاق ها و فضاهای کوچک شما با استفاده از طبقات داری قابلیت بیشتری برای گنجایش خواهند داشت و محدودیت های شما از این لحاظ را جبران خواهند کرد. با استفاده از طبقه مناسب در فضایی مثل نشیمن و انتقال برخی وسایل و لوازم روی آنها، شما فضای زمینی بیشتری برای آکسسواری مثل مبل و صندلی خواهید داشت.

مطالب مرتبط