شلف ها و کتاب خانه هایی جذاب در اتاق خواب شما (قسمت اول)

بسیاری از ما کتاب های خود را دوست داریم. آن ها را با خود به رختخواب می بریم و از خواندن آن ها لذت می بریم، چرا که آن ها می توانند به ما رویایی آرام ببخشند. داشتن کتابخانه ای در اتاق خواب، به ویژه نزدیک تخت خواب، می تواند ایده آل بسیاری از افراد کتاب خوان باشد. با استفاده از شلف ها  می توان این هدف را میسر کرد. ساخت کتابخانه هایی با استفاده از شلف ها در نزدیکی تخت خواب به گونه ای که بتوان خیلی راحت از آن استفاده کرد، امری ممکن است و در واقع شلف ها این فرصت را در اختیار ما قرار می دهند تا بتوانیم طرح های منحصر به فرد و زیبایی را برای این منظور اجرا کنیم.

در اینجا به معرفی ایده های بسیار جذاب برای استفاده از شلف ها در ساخت کتاب خانه هایی زیبا و کاربردی در اتاق خواب می پردازیم.

استفاده از شلف ها برای تبدیل دیوار های خالی به کتابخانه هایی کاربردی

این یکی از رایج ترین و کاربردی ترین ایده ها برای ساخت یک کتابخانه ی راحت در خانه است. شما می توانید دیوار های خالی اتاق خواب خود را با استفاده از شلف ها به کتابخانه هایی جادار تبدیل کنید. اگر اتاق خواب شما نور گیر است می توانید با قرار دادن یک مبل راحت در زیر آفتاب، از نور آن لذت برده و کتاب های مورد علاقه ی خود را بخوانید. این ایده نه تنها برای اتاق خواب بلکه برای سایر اتاق های خانه نیز کاربرد داشته و یکی از محبوب ترین روش ها برای استفاده از شلف ها در ساخت کتاب خانه می باشد. این ایده اتاق خواب شما را به یک فضای بسیار آرام و الهام بخش تبدیل می کند.

ساخت کتابخانه ای منحصر به فرد در بالای تخت با کمک شلف ها

یکی از دیوار های اتاق خواب که می تواند موقعیت فوق العاده خوبی را برای ساخت یک کتابخانه ایجاد کند، دیوار بالای تخت است. شما می توانید ایده های مختلفی را برای ساخت یک کتاب خانه روی این دیوار به کار بگیرید. شما می توانید با استفاده از شلف های شناور یک کتابخانه ی بسیار ساده را بسازید و یا مانند آنچه در عکس زیر می بینید، با استفاده از ترکیب فوق العاده زیبای نور و چوب، کتابخانه ای شیک را در برای اتاق خواب خود طراحی کنید.

این دیوار یکی از مهمترین دیوار های موجود در اتاق خواب است و هر گونه جزئیات بر روی آن می تواند کل فضای اتاق را تحت تاثیر قرار بدهد.

ایده های بسیار متفاوتی برای تبدیل این دیوار به کتاب خانه وجود دارد. شما می توانید با استفاده از شلف ها کتاب خانه ای جادار را در بالای تخت خود بسازید و سپس با استفاده از یک درب متحرک روی آن را بپوشانید. در این صورت شلوغی کتاب خانه ی شما بر فضای کلی اتاق خواب تاثیر نمی گذارد و همچنین داشتن یک کتابخانه ی مخفی می تواند هیجان مطالعه را چند برابر کند.

داشتن یک کتابخانه ی شخصی در اتاق خواب، می تواند برای دوست داران کتاب بسیار لذت بخش باشد. خوشبختانه امروزه شلف ها می توانند به ما کمک کنند تا در هر گوشه از اتاق خواب خود، کتابخانه ای شیک و جادار بسازیم تا بتوانیم از کتاب های مورد علاقه ی خود به نحو احسن نگه داری کنیم. با کمک آن ها می توان ایده های بسیار خلاقانه و جالبی را برای ساخت کتابخانه ها در اتاق خواب عملی کرد که نه تنها در نگه داری از کتاب ها بسیار کاربردی عمل می کنند، بلکه در زیبایی و آرامش فضای اتاق خواب نیز می توانند تاثیر گذار باشند.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط