کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

در دو پست قبلی به کاربرد شلف ها پرداختیم، در این مقاله قصد داریم به پنج کاربرد دیگر اشاره کنیم، با ما همراه باشید:

 کاربرد شلف ها در احیاء فضای مرده

حتما در منازل فضاهای مرده ای دارید که امکان استفاده از آنها را ندارید. مثلا دیوارهایی که پایین آنها را با وسایلی کوتاه تر پر کرده اید و بالای آنها بلااستفاده باقی مانده است.

 

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

مثل فضای بالای مبل های راحتی یا میز ناهار خوری. شلف ها به شما کمک شایانی در استفاده بهینه از این فضاها می کنند. شما با تهیه و نصب شلف های مناسب به لحاظ رنگ، ابعاد و شکل می توانید این فضاها را احیاء کنید.

 

نگهداری وسایل اضافی

وسایل خرده ریز که معمولا به آنها خرت و پرت هم می گوییم، معمولا در انباری ها و یا اتاقهای زیر شیروانی مشکل ساز هستند. حتی مجموعه از از ابزار دم دستی در هر منزلی وجود دارند که هر آن ممکن است به کار بیایند و می بایست در دسترس باشند؛

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

ابزار کوچک مانند قیچی، یا نوار چسب و ماشین دوخت. شما می توانید با تهیه طبقاتی محکم و مناسب این معضل را مرتفع کنید و محلی مناسب برای قرار گرفتن این ابزار در مکان های مخصوص خودشان پیدا کنید. می توانید حتی پا را فراتر از این بگذارید و با تهیه جعبه های کوچک، وسایل را با توجه به نوع کاربردشان به صورت مجموعه در این جعبه ها گذاشته و روی شلف ها قرار دهید.

 

 نگهداری وسایل ورودی

اگر هنگام ورود به منزل، برای گذاشتن سوئیچ ماشین یا کلید منزل دچار مشکل هستید، یا معطل می مانید چتر یا کیف کوچک دستی خود را چه کنید،

 

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

به شلف های کوچک یا متوسطی فکر کنید که می توانند این مشکل شما را حل کنند. شما حتی با قرار دادن یک گلدان کوچک روی این شلف به ورودی خود زیبایی ببخشید یا با گذاشتن یک آینه کوچک آن را کاربردی تر کنید.

تزئینی

اگر با معضل عدم تنوع و زیبایی در منزل یا دفتر کار خود مواجه هستید می توانید از شلف های تزئینی برای جذاب کردن محیط پیرامون خود استفاده کنید. برخی از این وسایل صرفا استفاده تزئینی دارند و برخی هم کاربردی هستند و هم تزئینی. شما با انتخاب مورد مناسب خود می توانید فضای بی روح و کسل کننده ی اطراف خود را تغییر دهید.

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

کتابخانه

موارد خواندنی مثل کتاب و مجلات از مصطلح ترین و پراستفاده ترین وسایل انسان امروزی است. با توجه به زوال تدریجی کتابخانه های بزرگ به دلیل کوچک بودن خانه ها، محل قرار گرفتن این موارد از مشکلات همگی ماست.

کاربرد شلف ها در منازل _ بخش سوم

اما نگران نباشید، شلف های کتابخانه ای بسیاری به صورت قابل نصب روی دیواری و یا حتی ایستاده وجود دارند که هم محل مناسبی برای کتابها هستند و هم به فضای شما زیبایی و تنوع می دهند.

مطالب مرتبط