طبقه چوبی در آشپزخانه

طبقه چوبی در آشپزخانه

طبقه چوبی در آشپزخانه شکل جدیدی از طراحی های امروزی است که در بیشتر آشپزخانه ها مورد استفاده قرارمی گیرد. آشپزخانه از مکان‌هایی در منازل است که شاید خانم‌ها و یا حتی آقایان خانه دار زمان بسیاری را در آن سپری می کنند. ما ایرانی ها حداقل سه بار در روز و قبل و بعد صبحانه، ناهار و شام را در این مکان می گذرانیم. ایجاد نظم و ترتیب در آشپزخانه و اجزای آن از مواردی است که دسترسی ما به ابزار و متریال را ساده تر کرده و از شلوغی و بی نظمی هم کم می کند.

گرچه کابینت ها مکان هایی امن و مطمئن برای نگه داری ظرف و ظروف و مایحتاج آشپزی هستند، اما عدم سهولت در دسترسی به مواد و ظروف پرمصرف باعث بروز مشکل و کندی انجام امور می شود.

 

طبقه چوبی در آشپزخانه

شلف چوبی یا همان طبقه چوبی خودمان از مواردی است که طراحان دکوراسیون داخلی امروزه برای تسهیل در دسترسی موارد پرمصرف در محیط منزل و به خصوص آشپزخانه ارائه می دهند. این محصولات که در شکل ها، اندازه ها و متریال مختلف تولید می شود به سهولت نصب می شوند و می توانند کمک بزرگی در این زمینه باشند.

طاقچه ها که امروزه با نام طبقه یا شلف هم نامیده می شوند، ریشه در معماری کهن ما دارند. در معماری سنتی ایرانی طاقچه یا طبقه به صورت ثابت در اکثر مکان‌های منزل پیش بینی می شد که باعث ایجاد پتانسیل در گوناگونی کاربرد آنها می شد. شاید همه ما تصویر رادیوهای قدیمی روی طاقچه منازل بزرگان خانواده را دیده و به یاد داشته باشیم.

 

طبقه چوبی در آشپزخانه

محصولی که در تصویر ملاحظه می کنید از جمله طبقاتی است که مناسب بخش های مختلف منزل، به خصوص آشپزخانه طراحی شده است. مصرف کننده این محصول می تواند بنا بر مکان و فضایی که برای نصب در نظر گرفته به تعداد شلف ها افزوده و یا از آنها کم کند. همچنین کوچک یا بزرگ کردن ابعاد هر طبقه چوبی با توجه به امکانات یا محدودیت های فضای آشپزخانه امکان پذیر است.

این محصول که با ترکیبی از چوب و فلز تهیه و نصب می شود، به لحاظ ایستایی و استقامت کاملاً مطمئن و قابل اعتماد است. پایه های فلزی این شلف ها که می توانند بنا به ضرورت دورتر یا نزدیک تر نسبت به هم نصب شوند، این توانایی را به طبقات می دهد که اشیاء سنگین تری را تحمل کنند. همچنین نوع رنگ و همین طور جنس چوب استفاده شده بنا بر فضای نصب قابل تغییر خواهد بود.

شلفیکس با بهره گیری از متخصصان توانمند در این عرصه سعی کرده رضایت سلایق مختلف مشتریان و مصرف کنندگان را فراهم کند.

 

مطالب مرتبط