ساخت شلف با دور ریختنی‌ها – بخش اول

ساخت شلف با دورریختنی تا یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه ترین کارها در منزل است. شما با تمرکز و خلاقیت روی مواد غیرقابل استفاده یا دور ریختنی می‌توانید به ایده‌های ناب برای ساخت شلف های متفاوت در منزل برسید. این کار همان‌قدر که درست کردن کاردستی های دوران مدرسه برای شما خوشایند بود، توجه شما را جلب خواهد کرد. فقط سعی کنید ابزار لازم را در دسترس داشته باشید و پیش از هر چیز به امنیت و ایمنی سازه تا فکر کنید.

از این شلف تا می‌توانید به صورت دائم یا موقت در منازل استفاده کنید. این بستگی به سلیقه و نوع شلفی که خلق کرده‌اید دارد. هر چقدر محصولات شما به انواع کلاسیک این محصولات نزدیک‌تر باشد، امیدواری بیشتری برای ماندگاری هست و هر چه به اشکال و مدل‌های عجیب نزدیک‌تر شوید، احتمال دل‌زدگی زودتر وجود دارد. به هر حال برای شما جای نگرانی نیست برای اینکه شما آن‌ها را از وسایل بی مصرف و دورریختنی ساخته بودید و کمترین هزینه را برایشان صرف کردید.

برای این کار به انباری یا گاراژ خود سری بزنید یا زمانی که خانه تکانی می‌کنید به وسایل دور ریختنی با اشتیاق بیشتری نگاه کنید.

هر آنچه که بتواند برای شما سطحی بیشتر از ده سانتیمتر فراهم کند قابلیت تبدیل شدن به شلف را دارد و هر آنچه با نصب کردنش روی دیوار سطحی برای قرار گرفتن اجسام به وجود آید می‌تواند به عنوان پایه های شلف در نظر گرفته شود.

اجازه بدهید با هم نگاهی به برخی از این انواع بی اندازیم تا موجب بیدار شدن خلاقیت شما شویم.

همان‌طور که در تصویر می بینید کرکره تا می توانند به عنوان یک متریال متفاوت برای ساخت شلف مورد استفاده قرار گیرند. شما با اندک تغییرات در آن‌ها و یا استفاده از پایه های آماده آن‌ها را به زیباترین شلف تا برای منزل یا محل کار خود بدل کنید. صد البته برای رسیدن به نتیجه بهتر می‌توانید از تکنیک های پتینه کاری برای رنگ آمیزی این محصولات استفاده کنید.

به تصویر نگاه کنید، حتماً تعجب می‌کنید که یک سورتمه کهنه و یا حتی از انواعی که برای نمونَک‌های کریسمس استفاده می‌کنید می‌تواند با تغییراتی کوچک به عنوان یک قفسه دائم یا موقت برای شما کاربردی باشد. کافی است دستی به سروگوش سورتمه بکشید، آن را رنگ بزنید و را ابزاری ساده آن را به دیوار نصب کنید. حتماً پیش از نصب نسبت به اتصال‌های درست نقاط مختلف سورتمه به یکدیگر و همین‌طور صحت نصب روی دیوار دقت کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

مطالب مرتبط