ساخت شلف های فلزی در منزل – بخش اول

ساخت شلف های فلزی یا ترکیبی از چوب و فلز به شما این امکان را می‌دهد که محصولاتی متفاوت از آنچه در فروشگاه‌ها وجود دارند، داشته باشید. فلز به لحاظ امنیت و ایستایی از الباقی متریال موجود بهتر است و با کمی رنگ آمیزی و پتینه کاری تبدیل به ماده‌ای جذاب برای شلف های خانگی خواهد شد. در این میان لوله‌های آب می‌توانند نقش پررنگ تری از بقیه مصالح ایفا کنند. لوله ها معمولاً دارای امکاناتی مانند اتصال های لوله کوچک به بزرگ، خم های متعدد و مواردی مانند درپوش هستند که به طراحی این سازه ها بسیار کمک خواهد کرد.

شلف با استفاده از لوله های آب

لوله های آب دارای فرم‌های خاصی هستند و با به کار بردن خم‌ها و برگردان‌ها به شکل‌های جذابی در می آیند. با طراحی و استفاده از این لوله ها می توانید به سازه متفاوت دست پیدا کنید تا بتوانید طبقه هایی از چوب یا فلز را روی آن نصب کنید. برای ساخت این نوع شلف ابتدا لوله ها را در ابعاد، مدل و تعداد طبقه به یکدیگر متصل می کنید. قبل از اتصال لوله ها به دیوار می توانید آن‌ها را با خلاقیت و سلیقه خود رنگ آمیزی و یا پتینه کاری کنید. سپس لوله ها را به دقت و با رعایت فاصله از هم و ارتفاع تا زمین با پیچ و رول پلاک به دیوار نصب می کنید. سپس طبقه های چوبی یا فلزی که از پیش به اندازه لازم برش داشته ای را با استفاده از چسب یا پیچ در چای خود تعبیه می کنید.

گاهی لازم است برای داشتن یک وسیله منحصر به فرد از کمک افراد متخصص استفاده کنید. سازه ای مانند سازه ای که در تصویر می بینید را ابتدا خودتان طراحی کنید و سپس ساخت آن را به نزدیک ترین آهنگری محل خود سفارش بدهید. طبقه های چوبی را یک اندازه و با احتساب دریچه های فلزی برش دهید تا احتیاج به پیچ کردن به سازه را نداشته باشند.

برای ساخت و نصب نمونه در عکس بالا به کمترین کمک احتیاج خواهید داشت. کافی است لوله ها و خم های مربوط به آن را به اندازه و متناسب با سازه خود تهیه کنید. طبقه های چوبی را یک اندازه برش بزنید و هنگام سوراخ کاری مراقبت باشید سوراخ‌ها گشادتر از اندازه لوله ها نباشد که طبقه ها در جای خود لنگ بزنند. بست هایی که لوله ها را به دیوار نصب می کنند را می توانید به صورت آماده خریداری کنید.

مطالب مرتبط