شلف های جداکننده فضا

شلف های جداکننده فضا مناسب آپارتمان های کوچک است، آپارتمانهایی که می بایست با هر ترفندی وسعتش را بیشتر از آنچه هست نشان داد تا در ذهنمان تداعی گر زندان نباشد!
برای همین معماران تا حد ممکن از دیوارهایی که پوشانندگی کامل دارند حذر می کنند و فقط حریم های خصوصی مثل سرویس های بهداشتی و اتاق های خواب را پنهان می کنند. بنابر این کمتر آشپزخانه یا اتاق کار و یا حتی اتاق تلویزیون در آپارتمان های کوچک دارای حریم است و یا برای آن جداسازی صورت گرفته است. این ترفند باعث می شود آپارتمانهای کوچک، وسیع تر از آنچه هستند به نظر برسند و تمامی نقاط خانه از حداقل نعمت نور و روشنایی برخوردار باشند؛ اما این مسئله موجب ترکیب حریم های عمومی تر شده و ساکنان را به لحاظ استفاده از محیط دچار مشکل می کند.

 

شلف های جداکننده فضا

شلف یا طبقه یا همان طاقچه های خودمان در معماری داخلی عصای دست معماران هستند و این هنرمندان توانسته اند به واسطه قابلیت های این وسیله و همچنین خلاقیت ها و قدرت زیبایی شناسی خود بهره برداری های متعددی از این سازه ها داشته باشند. در مطالب پیشین به برخی از این کاربردها در کتابخانه یا کنج های دیوار پرداختیم و مثالهایی از آنها را دیدیم؛ اما اکنون می خواهیم از کاربرد دیگر شلف ها که حاصل ترکیب خلاقیت معماران و مهندسان معماری است.

 

شلف های جداکننده فضا

شلف های جداکننده یا سازه های دکوراتیوی که در تصاویر می بینید یکی از راه های جایگزین برای جداسازی برخی حریم های داخل آپارتمان یا دفاتر کار است. این سازه ها که بعضا ترکیبی از شلف و دکور یا ترکیب شدن چند شلف ایستاده در اندازه های مختلف است، علاوه بر اینکه سبب جداسازی فضا می شود، نور را نیز از خود عبور می دهند و محیط مناسبی برای قرار دادن کتاب، لوازم دکوری و همین طور لوازم ضروری فراهم می کند.

 

شلف های جداکننده فضا

ایده برخی از این شلف های جداکننده دکوری آنقدر فوق العاده است که تعبیه این سازه ها به منزل یا دفتر کار زیبایی قابل ملاحظه ای هم می بخشد. این دکورهای خلاقانه می تواند به فضا هویتی تازه ببخشد و نیازهای جداسازی مکان شما را هم برآورده کنند. بسیاری از شلف های جداکننده-استندها قابلیت ترکیب های خلاقانه و رسیدن به یک اثر کاربردی جدید را دارند. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید و با متخصصان هم مشورت کنید.
شلفیکس با بهره گیری از متخصصان و هنرمندان طراح داخلی می تواند مشاور شما برای طراحی فضای داخلی منازل یا دفاتر محل کار شما باشد. علاوه بر این شلفیکس می تواند با معرفی محصولات مرتبط با نیاز شما، کمک شایانی در صرفه جویی در وقت و هزینه شما انجام بدهد.

مطالب مرتبط